NEC gaat na zeven remises op rij onderuit bij Sparta
ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft na zeven remises op rij weer eens een nederlaag moeten incasseren in de Eredivisie. De ploeg van trainer Rogier Meijer verloor in Rotterdam met 2-0 van Sparta, dat daardoor voorkwam dat NEC een dertig jaar oud record van Sparta evenaarde.
De Rotterdamse ploeg speelde tussen april en september 1992 acht wedstrijden op rij gelijk in de Eredivisie. NEC begon dit seizoen met een nederlaag tegen FC Twente, gevolgd door een zege op FC Volendam. Daarna speelden de Nijmegenaren vijf keer 1-1 en twee keer 0-0.
Vorig seizoen eindigden beide duels tussen NEC en Sparta in een gelijkspel. Op Het Kasteel was de thuisclub zondag echter te sterk voor de Nijmegenaren. Dirk Abels opende al na een paar minuten de score uit een hoekschop, die volgens NEC ten onrechte was toegekend door de arbitrage. De vleugelverdediger nam de bal in één keer uit de lucht en schoot met de binnenkant van zijn rechtervoet beheerst langs doelman Jasper Cillessen.
De keeper van het Nederlands elftal ging na bijna een half uur niet vrijuit bij de 2-0 van Jonathan de Guzman. De middenvelder schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de korte hoek langs Cillessen, die verrast leek te worden. NEC had na rust weliswaar veel balbezit, maar wist amper kansen te creëren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
3 uur geleden