NEC gaat na zeven remises op rij onderuit bij Sparta
ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft na zeven remises op rij weer eens een nederlaag moeten incasseren in de Eredivisie. De ploeg van trainer Rogier Meijer verloor in Rotterdam met 2-0 van Sparta, dat daardoor voorkwam dat NEC een dertig jaar oud record van Sparta evenaarde.
De Rotterdamse ploeg speelde tussen april en september 1992 acht wedstrijden op rij gelijk in de Eredivisie. NEC begon dit seizoen met een nederlaag tegen FC Twente, gevolgd door een zege op FC Volendam. Daarna speelden de Nijmegenaren vijf keer 1-1 en twee keer 0-0.
Vorig seizoen eindigden beide duels tussen NEC en Sparta in een gelijkspel. Op Het Kasteel was de thuisclub zondag echter te sterk voor de Nijmegenaren. Dirk Abels opende al na een paar minuten de score uit een hoekschop, die volgens NEC ten onrechte was toegekend door de arbitrage. De vleugelverdediger nam de bal in één keer uit de lucht en schoot met de binnenkant van zijn rechtervoet beheerst langs doelman Jasper Cillessen.
De keeper van het Nederlands elftal ging na bijna een half uur niet vrijuit bij de 2-0 van Jonathan de Guzman. De middenvelder schoot de bal vanaf de rand van het strafschopgebied in de korte hoek langs Cillessen, die verrast leek te worden. NEC had na rust weliswaar veel balbezit, maar wist amper kansen te creëren.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
10 uur geleden