NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend
NIJMEGEN (ANP) - Een klein beetje onwennig drommen tientallen voetbalsupporters van NEC samen voor de ingang van stadion De Goffert. Eenmaal in het stadion voelt iedereen zich meer vertrouwd. De eerste clubliederen worden luidkeels ingezet. Teksten die sinds eind september niet meer gezongen werden, omdat sportwedstrijden zonder publiek werden gehouden vanwege het coronavirus. "Eindelijk, het heeft veel te lang geduurd", zegt een supporter. "Zoveel aandacht rondom een wedstrijd van NEC zijn we eigenlijk niet gewend", lacht een andere.
In Nijmegen wordt voor het eerst in bijna vijf maanden een voetbalwedstrijd met publiek afgewerkt. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie tussen NEC en De Graafschap maakt deel uit van de Fieldlab-experimenten. Maximaal 1500 seizoenkaarthouders mochten naar binnen, maar de teller bleef steken op een kleine 1200 aanmeldingen.
"Ik snap dat veel mensen hebben bedankt, het is best veel gedoe om binnen te komen", erkent Graham Hickford, die samen met zijn dochter Laura op de wedstrijd is afgekomen. "Normaal gesproken gaan we met een grote groep familie en vrienden. Maar nu zijn we met zijn tweetjes." Wat hen toch naar het stadion heeft gedreven? "Clubliefde. Niets meer, niets minder."
Bubbels
De supporters zijn verdeeld over zes 'bubbels'. De bubbels hebben andere regels en zijn goed te onderscheiden in het stadion. Zo is een mondkapje in een vak niet nodig en mag iedereen gaan zitten waar ze willen. Een ander vak zit in een soort dambord-opstelling met een vrije stoel rondom iedere supporter.
"Wij hebben toch maar gekozen voor het vak met toegang tot de horeca", zeggen Joost Herckenrath en Jordi Croonen. De twee vrienden hadden in tegenstelling tot de rest van hun supportersgroep geen problemen met de verplichte coronatesten, voor en na de wedstrijd. "Volgens mij lopen de meeste mensen die zeggen geen proefkonijn te willen zijn vanmiddag wel in een bos met het mooie weer. Stadion De Goffert is vanmiddag een van de veiligste plekken in Nederland."
Sfeer en gezelligheid zijn het meest gemist de voorbije maanden, geven verschillende supporters aan. Ze zijn maar wat blij weer in het stadion te mogen. De uitkomst van de wedstrijd tegen De Graafschap is haast bijzaak. "Dat is typisch voor onze club", gniffelt de in NEC-tenue geklede Adri Veraart. "Staan we een keer volop in de aandacht, zul je zien dat we verliezen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden