Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend

NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend

NIJMEGEN (ANP) - Een klein beetje onwennig drommen tientallen voetbalsupporters van NEC samen voor de ingang van stadion De Goffert. Eenmaal in het stadion voelt iedereen zich meer vertrouwd. De eerste clubliederen worden luidkeels ingezet. Teksten die sinds eind september niet meer gezongen werden, omdat sportwedstrijden zonder publiek werden gehouden vanwege het coronavirus. "Eindelijk, het heeft veel te lang geduurd", zegt een supporter. "Zoveel aandacht rondom een wedstrijd van NEC zijn we eigenlijk niet gewend", lacht een andere.

In Nijmegen wordt voor het eerst in bijna vijf maanden een voetbalwedstrijd met publiek afgewerkt. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie tussen NEC en De Graafschap maakt deel uit van de Fieldlab-experimenten. Maximaal 1500 seizoenkaarthouders mochten naar binnen, maar de teller bleef steken op een kleine 1200 aanmeldingen.

"Ik snap dat veel mensen hebben bedankt, het is best veel gedoe om binnen te komen", erkent Graham Hickford, die samen met zijn dochter Laura op de wedstrijd is afgekomen. "Normaal gesproken gaan we met een grote groep familie en vrienden. Maar nu zijn we met zijn tweetjes." Wat hen toch naar het stadion heeft gedreven? "Clubliefde. Niets meer, niets minder."

Bubbels

De supporters zijn verdeeld over zes 'bubbels'. De bubbels hebben andere regels en zijn goed te onderscheiden in het stadion. Zo is een mondkapje in een vak niet nodig en mag iedereen gaan zitten waar ze willen. Een ander vak zit in een soort dambord-opstelling met een vrije stoel rondom iedere supporter.

"Wij hebben toch maar gekozen voor het vak met toegang tot de horeca", zeggen Joost Herckenrath en Jordi Croonen. De twee vrienden hadden in tegenstelling tot de rest van hun supportersgroep geen problemen met de verplichte coronatesten, voor en na de wedstrijd. "Volgens mij lopen de meeste mensen die zeggen geen proefkonijn te willen zijn vanmiddag wel in een bos met het mooie weer. Stadion De Goffert is vanmiddag een van de veiligste plekken in Nederland."

Sfeer en gezelligheid zijn het meest gemist de voorbije maanden, geven verschillende supporters aan. Ze zijn maar wat blij weer in het stadion te mogen. De uitkomst van de wedstrijd tegen De Graafschap is haast bijzaak. "Dat is typisch voor onze club", gniffelt de in NEC-tenue geklede Adri Veraart. "Staan we een keer volop in de aandacht, zul je zien dat we verliezen."

Meer uit Voetbal

Topfunctionaris FIFA: WK gaat door, het is te groot

DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.

51 minuten geleden
Twee voetballers levenslang geschorst in VS om gokken

WASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.

1 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen asiel in Australië

CANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.

5 uur geleden
West Ham United na strafschoppen door in FA Cup

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.

11 uur geleden
Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

15 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

20 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

22 uur geleden