Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend

NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend

NIJMEGEN (ANP) - Een klein beetje onwennig drommen tientallen voetbalsupporters van NEC samen voor de ingang van stadion De Goffert. Eenmaal in het stadion voelt iedereen zich meer vertrouwd. De eerste clubliederen worden luidkeels ingezet. Teksten die sinds eind september niet meer gezongen werden, omdat sportwedstrijden zonder publiek werden gehouden vanwege het coronavirus. "Eindelijk, het heeft veel te lang geduurd", zegt een supporter. "Zoveel aandacht rondom een wedstrijd van NEC zijn we eigenlijk niet gewend", lacht een andere.

In Nijmegen wordt voor het eerst in bijna vijf maanden een voetbalwedstrijd met publiek afgewerkt. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie tussen NEC en De Graafschap maakt deel uit van de Fieldlab-experimenten. Maximaal 1500 seizoenkaarthouders mochten naar binnen, maar de teller bleef steken op een kleine 1200 aanmeldingen.

"Ik snap dat veel mensen hebben bedankt, het is best veel gedoe om binnen te komen", erkent Graham Hickford, die samen met zijn dochter Laura op de wedstrijd is afgekomen. "Normaal gesproken gaan we met een grote groep familie en vrienden. Maar nu zijn we met zijn tweetjes." Wat hen toch naar het stadion heeft gedreven? "Clubliefde. Niets meer, niets minder."

Bubbels

De supporters zijn verdeeld over zes 'bubbels'. De bubbels hebben andere regels en zijn goed te onderscheiden in het stadion. Zo is een mondkapje in een vak niet nodig en mag iedereen gaan zitten waar ze willen. Een ander vak zit in een soort dambord-opstelling met een vrije stoel rondom iedere supporter.

"Wij hebben toch maar gekozen voor het vak met toegang tot de horeca", zeggen Joost Herckenrath en Jordi Croonen. De twee vrienden hadden in tegenstelling tot de rest van hun supportersgroep geen problemen met de verplichte coronatesten, voor en na de wedstrijd. "Volgens mij lopen de meeste mensen die zeggen geen proefkonijn te willen zijn vanmiddag wel in een bos met het mooie weer. Stadion De Goffert is vanmiddag een van de veiligste plekken in Nederland."

Sfeer en gezelligheid zijn het meest gemist de voorbije maanden, geven verschillende supporters aan. Ze zijn maar wat blij weer in het stadion te mogen. De uitkomst van de wedstrijd tegen De Graafschap is haast bijzaak. "Dat is typisch voor onze club", gniffelt de in NEC-tenue geklede Adri Veraart. "Staan we een keer volop in de aandacht, zul je zien dat we verliezen."

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

6 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

8 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

8 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

9 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

11 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

15 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden