NEC-fans: zoveel aandacht voor een wedstrijd niet gewend
NIJMEGEN (ANP) - Een klein beetje onwennig drommen tientallen voetbalsupporters van NEC samen voor de ingang van stadion De Goffert. Eenmaal in het stadion voelt iedereen zich meer vertrouwd. De eerste clubliederen worden luidkeels ingezet. Teksten die sinds eind september niet meer gezongen werden, omdat sportwedstrijden zonder publiek werden gehouden vanwege het coronavirus. "Eindelijk, het heeft veel te lang geduurd", zegt een supporter. "Zoveel aandacht rondom een wedstrijd van NEC zijn we eigenlijk niet gewend", lacht een andere.
In Nijmegen wordt voor het eerst in bijna vijf maanden een voetbalwedstrijd met publiek afgewerkt. Het duel in de Keuken Kampioen Divisie tussen NEC en De Graafschap maakt deel uit van de Fieldlab-experimenten. Maximaal 1500 seizoenkaarthouders mochten naar binnen, maar de teller bleef steken op een kleine 1200 aanmeldingen.
"Ik snap dat veel mensen hebben bedankt, het is best veel gedoe om binnen te komen", erkent Graham Hickford, die samen met zijn dochter Laura op de wedstrijd is afgekomen. "Normaal gesproken gaan we met een grote groep familie en vrienden. Maar nu zijn we met zijn tweetjes." Wat hen toch naar het stadion heeft gedreven? "Clubliefde. Niets meer, niets minder."
Bubbels
De supporters zijn verdeeld over zes 'bubbels'. De bubbels hebben andere regels en zijn goed te onderscheiden in het stadion. Zo is een mondkapje in een vak niet nodig en mag iedereen gaan zitten waar ze willen. Een ander vak zit in een soort dambord-opstelling met een vrije stoel rondom iedere supporter.
"Wij hebben toch maar gekozen voor het vak met toegang tot de horeca", zeggen Joost Herckenrath en Jordi Croonen. De twee vrienden hadden in tegenstelling tot de rest van hun supportersgroep geen problemen met de verplichte coronatesten, voor en na de wedstrijd. "Volgens mij lopen de meeste mensen die zeggen geen proefkonijn te willen zijn vanmiddag wel in een bos met het mooie weer. Stadion De Goffert is vanmiddag een van de veiligste plekken in Nederland."
Sfeer en gezelligheid zijn het meest gemist de voorbije maanden, geven verschillende supporters aan. Ze zijn maar wat blij weer in het stadion te mogen. De uitkomst van de wedstrijd tegen De Graafschap is haast bijzaak. "Dat is typisch voor onze club", gniffelt de in NEC-tenue geklede Adri Veraart. "Staan we een keer volop in de aandacht, zul je zien dat we verliezen."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
14 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
15 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geleden