NEC-doelman Cillessen: hiervoor ben ik teruggekomen
LEEUWARDEN (ANP) - Jasper Cillessen was blij dat hij een belangrijk aandeel had in het bereiken van de bekerfinale. De doelman van NEC hield Cambuur-speler Milan Smit in de 86e minuut bij een stand van 1-1 van scoren af.
Cillessen tikte de bal met zijn vingertoppen net naast. Scheidsrechter Sander van der Eijk zag dat niet en gaf een doeltrap. "Op de training zeg je na zo'n redding altijd eventjes dat je er wel degelijk aan zat, nu hield ik mijn mond maar even", zei Cillessen, die zijn elftal in de verlenging met 2-1 zag winnen, in een eerste reactie.
De vorige bekerwedstrijden koos NEC-trainer Rogier Meijer nog voor Robin Roefs als keeper. In de halve finale gaf hij de voorkeur aan eerste doelman Cillessen. "Ik was er wel klaar voor. Hiervoor ben ik terug naar deze club gekomen, dit wil je doen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
10 uur geleden