NEC-doelman Cillessen beticht Kramer van 'bewust doorlopen'
WAALWIJK (ANP) - Doelman Jasper Cillessen van NEC heeft een sneetje in zijn gezicht overgehouden aan het gewonnen duel met RKC Waalwijk. Dat gebeurde toen hij werd geraakt door spits Michiel Kramer van RKC. Bewust, volgens Cillessen.
"Dit is niet de eerste keer", zei de international van Oranje bij ESPN na het met 3-1 gewonnen duel in Waalwijk. "Volgens mij is dit al de derde of vierde keer in mijn carrière dat hij bewust op mij doorloopt. Waarom hij dat doet? Dat moet je aan hem vragen."
Kramer wilde er even later voor de ESPN-camera weinig over kwijt. "Als hij over mij wil praten, dan moet hij dat lekker doen", zei de aanvoerder van RKC. "Ik ga niet bewust iemand op zijn hoofd schoppen of slaan. Volgens mij liep ik daar gewoon en gebeurde er verder niets", zo doelde Kramer op het moment dat hij Cillessen zou hebben geraakt. "Het moet ook niet gaan over mij of over Jasper Cillessen. Volgens mij hebben wij zojuist een wedstrijd verloren en daar balen we van."
Cillessen mag zich maandag weer bij het Nederlands elftal melden. Bondscoach Ronald Koeman heeft de doelman opgeroepen voor de EK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk en Gibraltar, nadat Louis van Gaal de NEC'er had gepasseerd voor het WK in Qatar. "Ik las in de mail die ik vrijdag kreeg dat ik was opgeroepen. Ik keek toevallig op m'n telefoon. Ik ging ervan uit dat de mail om 13.00 uur zou komen, maar het was al om 12.00 uur. Lekker dat ik er weer bij zit", aldus Cillessen, die in januari een gesprek voerde met keeperstrainer Patrick Lodewijks van Oranje. "Hij zei toen: je selecteert jezelf, je moet het niveau halen wat je kan halen. En volgens mij heb ik tot nu toe een redelijke tweede seizoenshelft gedraaid."
Meer uit Voetbal
GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
54 minuten geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
55 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Clarence Seedorf geeft woensdag zijn eerste training bij Corinthians, de Braziliaanse voetbalclub die de oud-international van Oranje heeft aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Hij geeft die dag ook zijn eerste persconferentie, meldt de club uit São Paulo.
2 uur geledenCOVENTRY (ANP) - Sven Botman heeft met een doelpunt niet kunnen voorkomen dat Newcastle United de uitwedstrijd tegen Coventry City ruim verloor. De Nederlandse verdediger ging met 4-1 onderuit met zijn ploeg.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt staat voor een rentree bij Manchester United. De centrale verdediger maakt deel uit van de selectie van zijn club voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Atlético Madrid in de Champions League.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Trainer Peter Bosz rekent op een intense uitwedstrijd voor PSV tegen RB Leipzig in de Champions League. "Ik verwacht spektakel", zei hij op een persconferentie in het stadion van de huidige nummer 5 van de Bundesliga.
18 uur geleden