NEC-directeur Van Schaik: Dost sprak ploeggenoten alweer toe
ALKMAAR (ANP) - NEC-spits Bas Dost heeft vlak nadat hij in elkaar was gezakt tijdens het Eredivisieduel bij AZ, weer zijn teamgenoten toegesproken in de kleedkamer terwijl hij rechtop zat. Dat zei een geƫmotioneerde NEC-directeur Wilco van Schaik voor de camera bij ESPN. "Gelukkig zijn we in Nederland goed op zulke situaties ingesteld. Dat redt wel levens."
Er ging een defibrillator het veld op, al is niet duidelijk of die ook moest worden gebruikt. "Niemand hier wist wat er gebeurde, totdat scheidsrechter Jeroen Manschot zei dat er een teken van leven was en Bas weer bij was. Ik denk dat Bas geluk heeft gehad dat het medisch team zo snel erbij was."
Van Schaik prijst de reactie van de supporters op de tribunes in Alkmaar en ook het snelle optreden van de medische staf van AZ. "Dit heeft op iedereen veel indruk gemaakt. De jongens en de staf waren in de kleedkamer muisstil. Dan kun je daarna niet meer gaan voetballen. Super hoe AZ daar ook in staat." In onderling overleg is besloten het duel zondagavond niet meer uit te spelen. NEC stond met 2-1 voor.
De algemeen directeur vocht voor de camera tegen de tranen. "Dit gebeurt steeds vaker. Laatst bij RKC ook al", herinnerde Van Schaik het incident rond Etienne Vaessen zich van een maand geleden, waarbij de Waalwijkse doelman tegen Ajax buiten bewustzijn raakte. "Laten we hopen dat Bas weer aansterkt. Dit is onwerkelijk. Bas is in goede handen, dat is nu het belangrijkst."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
21 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
21 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
1 dag geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
1 dag geleden