NEC denkt aan voetballen zonder publiek
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft nog geen locatie gevonden om de thuiswedstrijden af te werken. Het stadion van de Nijmeegse eredivisionist is voor onbepaalde tijd gesloten nadat afgelopen zondag een deel van een tribune was ingestort. Daarbij vielen wonderwel geen gewonden. Een onderzoek moet duidelijk maken wat de oorzaak is. NEC sprak al met verschillende clubs en gemeenten, maar vond nog geen oplossing. "Wellicht is voetballen in een leeg Goffertstadion toch een optie", meldt de club op de website.
In een verklaring stelt NEC dat de club er "met de gebeurtenissen van afgelopen weekend rond het thuisduel met Vitesse in het achterhoofd momenteel niet goed opstaat bij meerdere gemeenten". De gesprekken leverden tot dusverre niets op en de kans dat de club voor thuisduels naar Duitsland uitwijkt wordt als 'nihil' ingeschat.
Rond de derby tegen Vitesse waren er buiten het stadion ook rellen waarbij meer dan twintig NEC-fans werden opgepakt. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen heeft NEC verzocht een plan te maken "om de sfeer en veiligheid rondom wedstrijden te verbeteren".
De eerstvolgende thuiswedstrijd is op 31 oktober tegen FC Groningen. De club zegt in gesprek te zijn met de gemeente over voetballen achter gesloten deuren. "Uiteraard heeft het spelen in een leeg stadion niet onze voorkeur. Desalniettemin liggen de stadions van de clubs waarmee NEC nog in gesprek is allemaal op tenminste anderhalf uur rijden van Nijmegen. De club is zich bewust dat dit eveneens geen gewenste situatie is voor supporters en businessleden", aldus NEC, dat hoopt de fans via videoschermen elders in de stad alsnog de wedstrijden te laten bekijken. De club zal voordat een beslissing wordt genomen praten met vertegenwoordigers van de supporters en de businessclub.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
16 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geleden