NEC denkt aan voetballen zonder publiek
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft nog geen locatie gevonden om de thuiswedstrijden af te werken. Het stadion van de Nijmeegse eredivisionist is voor onbepaalde tijd gesloten nadat afgelopen zondag een deel van een tribune was ingestort. Daarbij vielen wonderwel geen gewonden. Een onderzoek moet duidelijk maken wat de oorzaak is. NEC sprak al met verschillende clubs en gemeenten, maar vond nog geen oplossing. "Wellicht is voetballen in een leeg Goffertstadion toch een optie", meldt de club op de website.
In een verklaring stelt NEC dat de club er "met de gebeurtenissen van afgelopen weekend rond het thuisduel met Vitesse in het achterhoofd momenteel niet goed opstaat bij meerdere gemeenten". De gesprekken leverden tot dusverre niets op en de kans dat de club voor thuisduels naar Duitsland uitwijkt wordt als 'nihil' ingeschat.
Rond de derby tegen Vitesse waren er buiten het stadion ook rellen waarbij meer dan twintig NEC-fans werden opgepakt. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen heeft NEC verzocht een plan te maken "om de sfeer en veiligheid rondom wedstrijden te verbeteren".
De eerstvolgende thuiswedstrijd is op 31 oktober tegen FC Groningen. De club zegt in gesprek te zijn met de gemeente over voetballen achter gesloten deuren. "Uiteraard heeft het spelen in een leeg stadion niet onze voorkeur. Desalniettemin liggen de stadions van de clubs waarmee NEC nog in gesprek is allemaal op tenminste anderhalf uur rijden van Nijmegen. De club is zich bewust dat dit eveneens geen gewenste situatie is voor supporters en businessleden", aldus NEC, dat hoopt de fans via videoschermen elders in de stad alsnog de wedstrijden te laten bekijken. De club zal voordat een beslissing wordt genomen praten met vertegenwoordigers van de supporters en de businessclub.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
37 minuten geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
4 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
9 uur geleden