NEC boekt met man meer ook zege bij Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - In een wedstrijd met veel wederzijdse irritatie heeft NEC in de Eredivisie de tweede opeenvolgende zege behaald. De gepromoveerde club uit Nijmegen won bij Heracles Almelo: 0-1. Vorige week al werd PEC Zwolle verslagen. In Almelo profiteerde NEC vooral van de numerieke meerderheid, die was ontstaan na de rode kaart voor Sinan Bakis.
Ali Akman zette de bezoekers meteen na de hervatting op voorsprong. Hij deed dat na voorbereidend werk van Souffian El Karouani. NEC maakte daarmee al na enkele minuten gebruik van de manmeersituatie.
Bakis moest namelijk in de 41e minuut vertrekken. Na een opstootje zonder al te veel aanleiding met Iván Márquez kregen beide spelers de gele kaart van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Aangezien Bakis al eerder geel had ontvangen kon hij opstappen. Tot dan was Heracles wat beter en iets gevaarlijker geweest. Zo was er een schot van Rai Vloet op de paal.
Een kwartier voor tijd kreeg Jordy Bruijn een ideale mogelijkheid de Nijmeegse voorsprong te vergroten. Hij schoot echter een strafschop op de paal. De penalty was toegekend na een overtreding van Luca De La Torre op Bruijn. Heracles stuurde in de slotminuten nog doelman Janis Blaswich mee naar voren, maar ook hij kon de gelijkmaker niet forceren.
Heracles Almelo staat na drie duels pas op 1 punt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden