NEC boekt met man meer ook zege bij Heracles Almelo
ALMELO (ANP) - In een wedstrijd met veel wederzijdse irritatie heeft NEC in de Eredivisie de tweede opeenvolgende zege behaald. De gepromoveerde club uit Nijmegen won bij Heracles Almelo: 0-1. Vorige week al werd PEC Zwolle verslagen. In Almelo profiteerde NEC vooral van de numerieke meerderheid, die was ontstaan na de rode kaart voor Sinan Bakis.
Ali Akman zette de bezoekers meteen na de hervatting op voorsprong. Hij deed dat na voorbereidend werk van Souffian El Karouani. NEC maakte daarmee al na enkele minuten gebruik van de manmeersituatie.
Bakis moest namelijk in de 41e minuut vertrekken. Na een opstootje zonder al te veel aanleiding met Iván Márquez kregen beide spelers de gele kaart van scheidsrechter Jochem Kamphuis. Aangezien Bakis al eerder geel had ontvangen kon hij opstappen. Tot dan was Heracles wat beter en iets gevaarlijker geweest. Zo was er een schot van Rai Vloet op de paal.
Een kwartier voor tijd kreeg Jordy Bruijn een ideale mogelijkheid de Nijmeegse voorsprong te vergroten. Hij schoot echter een strafschop op de paal. De penalty was toegekend na een overtreding van Luca De La Torre op Bruijn. Heracles stuurde in de slotminuten nog doelman Janis Blaswich mee naar voren, maar ook hij kon de gelijkmaker niet forceren.
Heracles Almelo staat na drie duels pas op 1 punt.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
45 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Hoofdtrainer Pep Guardiola (55) gaat na tien seizoenen weg bij Manchester City. Dat heeft de Engelse club bevestigd. De Spaanse coach werkte sinds 2016 bij City en veroverde twintig prijzen met de club. Het winnen van de Champions League in 2023 was zijn hoogtepunt.
46 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
2 uur geleden