
NEC bezorgt koploper PSV eerste nederlaag in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. De Eindhovenaren gingen in de 27e speelronde met 3-1 onderuit bij NEC.
Johan Bakayoko zette de koploper nog wel op voorsprong. De Belgische buitenspeler werkte de bal in de twintigste minuut vanuit de rebound binnen.
NEC sloeg kort voor rust toe uit een strafschop van Lasse Schöne. PSV-middenvelder Joey Veerman veroorzaakte die penalty. Enkele minuten na de pauze zette de Japanner Kodai Sano de thuisploeg op voorsprong. Na ruim een uur spelen zorgde Sylla Sow met een schot van dichtbij in het dak van het doel voor de 3-1.
Strafschop gestopt
Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut een strafschop van PSV-aanvoerder Luuk de Jong.
Feyenoord, dat op de tweede plaats staat in de Eredivisie, kan de achterstand op PSV zondag bij winst op FC Utrecht tot 7 punten verkleinen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
32 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen komt dit seizoen niet meer in actie voor Ajax. De linksbuiten heeft een blessure opgelopen op een training en mist de resterende duels met NEC, FC Groningen en FC Twente.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Xabi Alonso heeft zijn vertrek bij Bayer Leverkusen bevestigd. De Spaanse oefenmeester deed dat tijdens de persconferentie voor het competitieduel met Borussia Dortmund.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Eredivisieclub AZ heeft het contract van trainer Maarten Martens opengebroken en verlengd tot de zomer van 2028. De Alkmaarders laten ook weten dat de overige stafleden langer blijven, onder wie assistenten Kenneth Goudmijn, Jan Sierksma en Robert Franssen.
3 uur geleden