NEC bezorgt koploper PSV eerste nederlaag in Eredivisie
NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. De Eindhovenaren gingen in de 27e speelronde met 3-1 onderuit bij NEC.
Johan Bakayoko zette de koploper nog wel op voorsprong. De Belgische buitenspeler werkte de bal in de twintigste minuut vanuit de rebound binnen.
NEC sloeg kort voor rust toe uit een strafschop van Lasse Schöne. PSV-middenvelder Joey Veerman veroorzaakte die penalty. Enkele minuten na de pauze zette de Japanner Kodai Sano de thuisploeg op voorsprong. Na ruim een uur spelen zorgde Sylla Sow met een schot van dichtbij in het dak van het doel voor de 3-1.
Strafschop gestopt
Jasper Cillessen stopte in de 81e minuut een strafschop van PSV-aanvoerder Luuk de Jong.
Feyenoord, dat op de tweede plaats staat in de Eredivisie, kan de achterstand op PSV zondag bij winst op FC Utrecht tot 7 punten verkleinen.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden