NEC bezorgt FC Groningen forse zesde competitienederlaag op rij
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft FC Groningen de zesde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg uit Nijmegen van coach Rogier Meijer won in eigen huis met ruime cijfers: 6-0.
NEC, dat eerder in de week in de KNVB-beker PEC Zwolle pas in de verlenging versloeg, stijgt door de zege naar de tiende plek in de Eredivisie met 13 punten. FC Groningen, dat afgelopen week wel nog won in het bekertoernooi, staat op de vijftiende plaats met 9 punten.
Vito van Crooij stond aan de basis van de drie treffers van NEC voor rust. Bij een aanval in de vijfde minuut maakte Marvin Peersman een overtreding op Van Crooij, waarop scheidsrechter Martijn Vos naar de stip wees. Koki Ogawa schoot de strafschop binnen, al scheelde het niet veel. De Japanner maakte ook de tweede treffer, na een goede voorzet vanaf links door Van Crooij. Bij de 3-0 in de 32e minuut veroverde de NEC-speler de bal op doelman Etienne Vaessen en gaf voor op Sontje Hansen, die de keeper passeerde.
In de tweede helft maakte Van Crooij zelf een doelpunt. Op aangeven van Ogawa kopte hij de vierde binnen. Sami Ouaissa scoorde daarna uit een voorzet van Basar Önal. Thomas Ouwejan bepaalde de eindstand uit een strafschop, na hands van Joey Pelupessy.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
10 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden