Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NEC bezorgt FC Groningen forse zesde competitienederlaag op rij

NEC bezorgt FC Groningen forse zesde competitienederlaag op rij

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft FC Groningen de zesde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg uit Nijmegen van coach Rogier Meijer won in eigen huis met ruime cijfers: 6-0.

NEC, dat eerder in de week in de KNVB-beker PEC Zwolle pas in de verlenging versloeg, stijgt door de zege naar de tiende plek in de Eredivisie met 13 punten. FC Groningen, dat afgelopen week wel nog won in het bekertoernooi, staat op de vijftiende plaats met 9 punten.

Vito van Crooij stond aan de basis van de drie treffers van NEC voor rust. Bij een aanval in de vijfde minuut maakte Marvin Peersman een overtreding op Van Crooij, waarop scheidsrechter Martijn Vos naar de stip wees. Koki Ogawa schoot de strafschop binnen, al scheelde het niet veel. De Japanner maakte ook de tweede treffer, na een goede voorzet vanaf links door Van Crooij. Bij de 3-0 in de 32e minuut veroverde de NEC-speler de bal op doelman Etienne Vaessen en gaf voor op Sontje Hansen, die de keeper passeerde.

In de tweede helft maakte Van Crooij zelf een doelpunt. Op aangeven van Ogawa kopte hij de vierde binnen. Sami Ouaissa scoorde daarna uit een voorzet van Basar Önal. Thomas Ouwejan bepaalde de eindstand uit een strafschop, na hands van Joey Pelupessy.

Meer uit Voetbal

EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

14 minuten geleden
Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

1 uur geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

1 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

1 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

2 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

2 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

3 uur geleden