NEC bereikt overeenkomst met gemeente over aankoop Goffertstadion
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft overeenstemming bereikt met het college van de gemeente Nijmegen over het kopen van het Goffertstadion. De gemeenteraadsleden moeten er volgend jaar nog wel mee akkoord gaan en ook moet de nummer 11 van de Eredivisie nog op zoek naar het benodigde geld. De club hoopt de aankoop in juli volgend jaar af te ronden.
"Een van de belangrijkste doelen na de promotie was om financieel toekomstbestendig te worden en daarin is de aankoop en ontwikkeling van het stadion cruciaal. Na jaren van gesprekken en onderhandelen zijn we tot een overeenstemming gekomen voor wat betreft de koopprijs van het Goffertstadion", reageert algemeen directeur Wilco van Schaik via de clubwebsite.
"Deze verkoop biedt NEC de kans om te investeren in een toekomstbestendig stadion. We zijn erg benieuwd naar de plannen van NEC en kijken uit naar wat de toekomst brengt voor het stadion en de regio", zegt wethouder Noël Vergunst (Stedelijke Ontwikkeling).
De marktwaarde van het stadion is 4,5 miljoen euro. De grond blijft eigendom van de gemeente.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Joris van Overeem keert terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en ondertekent een contract voor twee seizoenen bij de club waar hij tussen 2018 en 2022 ook al voetbalde.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is na de vroege uitschakeling op het WK een plaats gezakt op de wereldranglijst van de FIFA. Oranje neemt nu de negende positie in, meldt de wereldvoetbalbond maandag.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Fred Rutten is niet langer technisch adviseur bij voetbalclub NEC. De 63-jarige Wijchenaar legt zijn werkzaamheden bij de Nijmegenaren na vijf jaar neer, meldt NEC.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - In Argentinië wordt een nationale feestdag afgekondigd zodra het Argentijnse elftal een moment voor de huldiging heeft gekozen. Dat schrijft president Javier Milei op X naar aanleiding van de door Argentinië van Spanje verloren WK-finale (0-1), zondagavond in New York.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het Nederlands elftal was op het wereldkampioenschap voetbal de meest sportieve ploeg. Dat is het oordeel van de FIFA, die na afloop van de finale tussen Spanje en Argentinië (1-0) bekendmaakte dat Oranje de Fair Play Award won.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in de Nederlandse nacht van zondag op maandag samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de wereldbeker uitgereikt aan Rodri, de Spaanse aanvoerder en beste speler van het WK. Spanje versloeg Argentinië in de finale van het grootste WK ooit in East Rutherford na verlenging met 1-0. Spanje werd voor de tweede keer wereldkampioen.
11 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in tranen afscheid genomen van zijn zesde WK voetbal. De spelmaker van Argentinië verloor in de eindstrijd in East Rutherford na verlenging met 1-0 van Spanje. Messi werd in 2022 wel wereldkampioen met zijn land toen de Argentijnen na strafschoppen wonnen van Frankrijk.
12 uur geleden