NCTV weet van bericht aanslagplan Ahoy, risico blijft reëel
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is op de hoogte van het bericht dat het Festival der Liebe in het Rotterdamse Ahoy mogelijk doelwit is van een aanslag. Volgens een woordvoerder is de dreiging in ons land nog altijd op het op een na hoogste niveau (4 van 5), wat betekent dat er een reële kans is dat in Nederland een aanslag plaatsvindt.
Duitse media meldden over het aanslagplan dat op een Duitstalige website van Islamitische Staat (IS) staat. Ook carnavalsfeesten in Keulen en Neurenberg worden genoemd als doelwit.
"De staat van niveau 4 betekent al een hoge alertheid van onze (lokale) veiligheidspartners", staat in een reactie van de NCTV. "Dit betekent ook dat aanvullende berichtgevingen altijd worden meegewogen en er gekeken wordt op welke wijze eventuele aanvullende maatregelen nodig zijn."
'Zeer serieus'
Ahoy en de gemeente Rotterdam hebben contact met de politie over de mogelijke dreiging, laten ze weten.
Het Festival der Liebe wordt gepresenteerd door Chantal Janzen en Jan Smit. Janzen neemt het bericht over een aanslagplan "zeer serieus" en heeft contact erover met Ahoy, laat ze weten via een woordvoerder van haar mediabedrijf &C. Ook Volendam Music, het management van Smit, laat weten dat er contact is geweest met de Rotterdamse zaal over de berichten in de Duitse media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
18 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
18 uur geleden