
NCTV en NCSC monitoren problemen en onderzoeken oorzaak storing
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) en het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) monitoren de problemen die bedrijven en sectoren in Nederland ondervinden door de wereldwijde computerstoring en de impact die dat heeft op het land.
Het NCSC onderzoekt daarnaast de oorzaak van de storing. Een woordvoerder namens de twee organisaties geeft nog geen antwoord op de vraag of er sprake kan zijn van sabotage.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening herkent zich niet in de waarschuwing van het Interprovinciaal Overleg (IPO) dat de bouw van ongeveer 500.000 woningen de komende jaren dreigt vast te lopen. "Het verschilt per project en per regio", antwoordt een woordvoerder van demissionair woonminister Mona Keijzer. "Dus het is niet zo dat projecten daadwerkelijk niet kunnen doorgaan als er knelpunten zijn."
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dakloze mensen zijn in Den Haag donderdagmiddag al welkom bij het Leger des Heils voor opvang, laat een woordvoerster van de gemeente weten. De winterkouderegeling gaat eigenlijk pas op 1 november in, maar vanwege storm Benjamin kunnen mensen deze donderdag al terecht.
15 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant en de gemeente Tilburg doen aangifte van het lekken van de sollicitatie van Tweede Kamerlid Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) naar het burgemeesterschap van de Brabantse stad. Het lekken uit de benoemingsprocedure is strafbaar en "moreel verwerpelijk", zegt commissaris van de Koning Ina Adema.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bouw van ongeveer 500.000 woningen dreigt de komende jaren vast te lopen, vooral door de stikstofimpasse en het overvolle elektriciteitsnet. Daarvoor waarschuwen provincies, die stellen dat afspraken over waar en hoeveel woningen tot 2030 gebouwd moeten worden in gevaar komen. Meer inzet en tientallen miljarden van het Rijk zijn nodig om "wat veel mensen zien als het grootste probleem van Nederland" aan te pakken, zegt het Interprovinciaal Overleg (IPO).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 28-jarige Sirio S. uit Italië veroordeeld tot een celstraf van achttien maanden, waarvan zes voorwaardelijk, voor het verkrachten van een Ierse vrouw op Koningsdag in Amsterdam.
4 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De politie heeft op 14 oktober een 22-jarige man uit Hoofddorp aangehouden die lid zou zijn van een gewelddadige onlinegroepering. Hij zou jongeren hebben gechanteerd met naaktbeelden om ze te dwingen zijn onlinegebruikersnaam met een mes in hun benen en borsten te kerven. Dat heeft het Openbaar Ministerie donderdag bekendgemaakt.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS laat donderdagmiddag uit voorzorg vanaf 15.00 uur minder treinen rijden vanuit Zeeland naar Rotterdam en Amsterdam, en terug. Dat heeft te maken met de verwachte storm met windstoten tot 115 kilometer per uur. Die komt donderdagmiddag het eerst aan in het zuidwesten van Nederland.
5 uur geleden