Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NCTV: dreigingsniveau stabiel op 3 van 5

NCTV: dreigingsniveau stabiel op 3 van 5

DEN HAAG (ANP) - De kans op een terroristische aanslag in Nederland is nog steeds voorstelbaar. Dat is voor de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid reden het dreigingsniveau gelijk te houden, op 3 van 5. Wel is het vanwege de coronacrisis momenteel minder waarschijnlijk dat er een grote aanslag kan plaatsvinden, omdat mensen minder in het openbaar samenkomen.

Het meeste gevaar komt nog altijd uit de jihadistische hoek. Deze groep bestaat uit zo’n 500 mensen in Nederland, en groeit niet. Door de coronacrisis zijn er minder doelwitten, de zogenoemde 'soft targets’, voor jihadisten. Ook is het door de coronamaatregelen moeilijker voor hen om zich vrijelijk te bewegen.

Vanuit rechts-extremistische hoek komt de dreiging niet van groepen. Deze zijn "marginaal en niet-gewelddadig en er zijn geen aansprekende leiders die grote groepen weten te mobiliseren", stelt de NCTV.

Geradicaliseerde eenlingen

Het risico uit deze hoek komt van geradicaliseerde eenlingen, die zich laten inspireren door aanslagen zoals die op een moskee in het Nieuw-Zeelandse Christchurch vorig jaar. Dat gebeurde eerder al in het Amerikaanse El Paso, in Oslo en in Hanau. Een dergelijke aanslag is ook hier "voorstelbaar".

Eind vorig jaar verlaagde de NCTV het dreigingsniveau van 4 naar 3, omdat de kans op een aanslag al een tijd minder was dan tussen 2015 tot 2017. In die periode werden er tientallen jihadistische aanslagen per jaar gepleegd in Europa.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

3 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

3 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

5 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

8 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden