NCTV: dreigingsbeeld blijft gelijk, ondanks incident Rotterdam
DEN HAAG (ANP) - Ondanks het steekincident in Rotterdam op donderdag, waarbij mogelijk sprake was van een terroristisch motief, blijft het dreigingsbeeld in Nederland gelijk: op stand 4 uit 5. Dat zegt een woordvoerder van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) vrijdag.
Dreigingsniveau 4 betekent dat er een reële kans is dat er een aanslag in Nederland plaatsvindt. Het niveau zou nog een trede omhoog kunnen als er "een actieve aanslag ophanden is of bezig", aldus de woordvoerder. Het steekincident in Rotterdam, waarbij iemand gedood werd en verwond, heeft op het dreigingsniveau geen invloed. "Omdat de man is opgepakt, in die zin is er geen sprake meer van een lopende situatie", zegt de woordvoerder.
Donderdagavond werd een 22-jarige man uit Amersfoort opgepakt wegens het incident in de buurt van de Erasmusbrug. Hij wordt verdacht van moord en poging tot moord met een terroristisch oogmerk, liet het Openbaar Ministerie (OM) vrijdag weten. Dit omdat hij een aantal keer Allahu akbar (God is de grootste) riep tijdens het plegen van de feiten, aldus het OM.
De NCTV heeft naar aanleiding van het incident contact opgenomen met de gemeente Amersfoort en politie en justitie in Rotterdam. De bedoeling in zo'n situatie voor de NCTV is om "informatie te verzamelen om een dreigingsbeeld te krijgen" en "zien of we nog hulp kunnen bieden".
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Er is een 18-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij het dodelijke schietincident dinsdagavond nabij de Vierdaagsefeesten in Nijmegen. Dat meldt de politie. De omgeving is woensdagochtend nog steeds afgezet voor forensisch onderzoek.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van dit jaar zijn in Nederland voor het eerst minder aanslagen met explosieven geregistreerd, meldt de werkgroep Offensief tegen Explosies. In de eerste zes maanden van 2026 waren er 581 explosies of pogingen daartoe bij huizen, bedrijfspanden en voertuigen. Dat zijn er 124 minder dan dezelfde periode een jaar eerder. Het Offensief ziet voor het eerst sinds de start van het initiatief in 2024 een daling van het aantal gerichte explosies.
4 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De burgemeester van Dijk en Waard heeft dinsdag opdracht gegeven voor de sluiting van een bedrijfspand in Heerhugowaard voor zes maanden. Op 1 juni viel daar een dodelijk slachtoffer door een schiet- en steekpartij. Twee verdachten werden daarvoor aangehouden, meldt de gemeente.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.
17 uur geledenALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.
18 uur geleden