NCD noemt appje Ajax-commissaris in Op1-uitzending 'zorgwekkend'
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Commissarissen en Directeuren (NCD) vindt het "zorgwekkend" dat een van de leden van de raad van commissarissen van Ajax vanwege zorgen over haar eigen veiligheid woensdag niet durfde af te reizen naar talkshow Op1. "Ik hoor dit met grote zorg aan. Dit keuren we ten strengste af", reageert NCD-voorzitter Paul Geraeds.
In de uitzending van Op1 lazen de presentatoren woensdagavond een WhatsAppbericht van Ajax-commissaris Annette Mosman voor. "Hierover valt veel te zeggen, maar om eerlijk te zijn kan ik nu voor mijn eigen veiligheid niet naar voren stappen en bijvoorbeeld bij Op1 verschijnen. Deze wereld is bizar", luidde de tekst van haar bericht.
Geraeds merkt op dat het de commissaris, in feite een toezichthouder bij de voetbalclub, door vermeende dreigingen aan haar adres heel moeilijk gemaakt wordt om nog goed haar werk te kunnen doen. "Je moet heel sterk in je schoenen staan wil je dit niet onberoerd laten."
Polarisatie
"Gelukkig hebben we dit nog niet eerder gehoord", voegt de NCD-voorzitter toe. Maar hij trekt wel meteen een vergelijking met de boze boeren die vorig jaar langs gingen bij het woonhuis van stikstofminister Christianne van der Wal. Ook merkt hij op dat commissarissen nooit alleen beslissingen nemen, maar altijd in een collectief opereren. Ze persoonlijk aanvallen, is in zijn ogen dus niet op zijn plaats.
Geraeds heeft het gevoel dat er in de samenleving in brede zin sprake is van "polarisatie". Zo merkt hij dat er ook een tendens is om commissarissen sneller via de rechter verantwoordelijk te houden voor vermeend wanbeleid bij een bedrijf. Dat gebeurt volgens hem bijvoorbeeld bij Shell, waar eerder een zaak is gestart tegen commissarissen omdat Shell te weinig zou doen aan klimaatbeleid.
Rechtsgang 'legitiem'
Geraeds noemt het naar de rechter stappen "legitiem". Maar hij vindt dat het wel pas een laatste stap zou moeten zijn om commissarissen persoonlijk aansprakelijk te stellen. "Ga eerst een gesprek voeren." Dat laatste geldt volgens de NCD-voorzitter ook voor de supporters van Ajax. "Een goed gesprek is de beste remedie, zelfs als de emoties hoog oplopen."
Bij Ajax heerst de laatste tijd grote onrust. Hooligans bestormden zondag zelfs de hoofdingang van de Johan Cruijff ArenA vanwege onvrede over het beleid en de slechte prestaties van de voetbalclub. De in opspraak geraakte directeur voetbalzaken Sven Mislintat werd diezelfde dag nog ontslagen en woensdag is Pier Eringa per direct afgetreden als voorzitter van de raad van commissarissen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.
10 uur geledenSPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.
12 uur geledenZAGREB (ANP/AFP) - De Kroatische president en premier hebben de nazistische en antisemitische leuzen veroordeeld die donderdagavond door supporters van Hajduk Split werden geuit rond de wedstrijd tegen Ajax. Leden van de harde kern zongen onder meer "sta op, Adolf Hitler" en "Auschwitz, Auschwitz".
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Er is donderdag een persoon aangehouden in Alkmaar bij de wedstrijd tussen AZ en de Israëlische ploeg Hapoel Beër Sjeva. Het gaat om een voetbalsupporter die voorafgaand aan de wedstrijd een politieagent zou hebben beledigd. Na onderzoek is die heengezonden, volgens een politiewoordvoerder vrijdag.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
1 dag geleden