NBTC: minder internationale toeristen bezochten Nederland in 2021
DEN HAAG (ANP) - Het aantal buitenlandse toeristen dat vorig jaar Nederland bezocht is nog lager uitgekomen dan in het eerste coronajaar. Volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) werden ruim 6 miljoen internationale gasten verwelkomd. Dat betekende een daling van 14 procent in vergelijking met 2020. Afgezet tegen 2019, het laatste jaar voor corona, lag het internationaal toerisme 69 procent lager.
Volgens Jos Vranken, algemeen directeur van het NBTC, hangt het herstel van het toerisme samen met het weer op gang komen van het internationale reisverkeer. In het gunstigste geval zal Nederland dit jaar 12 miljoen buitenlandse toeristen verwelkomen, maar dat is alleen het geval als er bijna geen reisbeperkingen meer zijn in het voorjaar, de zomer en het najaar. Ook zouden bij dat scenario weer internationale congressen worden gehouden.
In een iets somberder script rept het NBTC van 9 miljoen internationale bezoekers. In dat geval zorgt omikron voor een trager herstel. Ook houdt de organisatie in deze raming rekening met een opleving van het virus in het najaar en minder congressen en beurzen. Voor de crisis was Nederland goed voor 20,1 miljoen internationale bezoekers. Er zal dit jaar hoe dan ook dus nog geen sprake zijn van een volledig herstel.
Uit eigen land werden 26 miljoen bezoekers geteld. Dat is bijna 30 procent meer dan in 2020 en gelijk aan het niveau van voor corona. Het NBTC verwacht als de versoepelingen doorzetten, dat meer Nederlanders een vakantie in het buitenland gaan houden, waar ze de afgelopen twee jaar vaker in Nederland vertier zochten. Het bureau gaat daarom uit van een daling van het aantal vakantiegangers dat in eigen land blijft met 7 procent.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
33 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
1 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
3 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
5 uur geleden