Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

WASHINGTON (ANP) - Een meerderheid van de Republikeinen in de Senaat verwacht niet dat de benoeming van Matt Gaetz tot minister van Justitie wordt goedgekeurd, bericht NBC News na gesprekken met ingewijden. Het team van aankomend president Donald Trump heeft er volgens de nieuwszender nog vertrouwen in dat hij uiteindelijk wordt aangesteld, al wordt wel rekening gehouden met verzet.

Trump schoof zijn aanhanger Gaetz afgelopen week naar voren om minister te worden. Dat leidde ook binnen de Republikeinse partij tot geschokte reacties. Gaetz zat in het Huis van Afgevaardigden en raakte herhaaldelijk in opspraak. Een parlementscommissie onderzocht beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik. Een afzonderlijk onderzoek naar beschuldigingen dat hij een seksuele relatie had met een tienermeisje leidde eerder niet tot zijn vervolging.

De onvrede over Gaetz vormt een uitdaging voor Trump, wiens Republikeinse Partij bij de verkiezingen in november een meerderheid veroverde in de Senaat. Kandidaten die hij voordraagt om minister te worden, moeten ook worden goedgekeurd door de Senaat. Aankomend vicepresident J.D. Vance zou zijn ingeschakeld om met zijn medewerkers senatoren te bellen om een indruk te krijgen van hun opstelling tegenover Gaetz.

Ondertussen is nog onduidelijk wat er gaat gebeuren met de resultaten van het onderzoek naar de beoogde minister door het Huis van Afgevaardigden. Voorzitter Mike Johnson, een bondgenoot van Trump, wil niet dat die nog worden vrijgegeven. Gaetz heeft inmiddels zijn parlementszetel opgegeven en dat betekent volgens Johnson dat het Huis ook niet meer bevoegd is om het onderzoek te publiceren. Sommige Republikeinse senatoren hebben al aangegeven alsnog inzage te willen in wat de onderzoekers hebben ontdekt.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

23 minuten geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

55 minuten geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
CNN: Elon Musk wilde Epstein-eiland bezoeken

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.

1 uur geleden
Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

3 uur geleden
Syriƫ wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

3 uur geleden