Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

WASHINGTON (ANP) - Een meerderheid van de Republikeinen in de Senaat verwacht niet dat de benoeming van Matt Gaetz tot minister van Justitie wordt goedgekeurd, bericht NBC News na gesprekken met ingewijden. Het team van aankomend president Donald Trump heeft er volgens de nieuwszender nog vertrouwen in dat hij uiteindelijk wordt aangesteld, al wordt wel rekening gehouden met verzet.

Trump schoof zijn aanhanger Gaetz afgelopen week naar voren om minister te worden. Dat leidde ook binnen de Republikeinse partij tot geschokte reacties. Gaetz zat in het Huis van Afgevaardigden en raakte herhaaldelijk in opspraak. Een parlementscommissie onderzocht beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik. Een afzonderlijk onderzoek naar beschuldigingen dat hij een seksuele relatie had met een tienermeisje leidde eerder niet tot zijn vervolging.

De onvrede over Gaetz vormt een uitdaging voor Trump, wiens Republikeinse Partij bij de verkiezingen in november een meerderheid veroverde in de Senaat. Kandidaten die hij voordraagt om minister te worden, moeten ook worden goedgekeurd door de Senaat. Aankomend vicepresident J.D. Vance zou zijn ingeschakeld om met zijn medewerkers senatoren te bellen om een indruk te krijgen van hun opstelling tegenover Gaetz.

Ondertussen is nog onduidelijk wat er gaat gebeuren met de resultaten van het onderzoek naar de beoogde minister door het Huis van Afgevaardigden. Voorzitter Mike Johnson, een bondgenoot van Trump, wil niet dat die nog worden vrijgegeven. Gaetz heeft inmiddels zijn parlementszetel opgegeven en dat betekent volgens Johnson dat het Huis ook niet meer bevoegd is om het onderzoek te publiceren. Sommige Republikeinse senatoren hebben al aangegeven alsnog inzage te willen in wat de onderzoekers hebben ontdekt.

Meer uit Buitenland

Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.

26 minuten geleden
Doden na ontsporing hogesnelheidstreinen bij Spaanse stad Córdoba

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.

3 uur geleden
EU-leiders komen donderdag bijeen om situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.

4 uur geleden
Extra EU-top regeringsleiders vanwege situatie Groenland

BRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.

4 uur geleden
FT: EU overweegt maatregelen tegen VS om dreigementen Groenland

BRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).

5 uur geleden
Noodtoestand afgekondigd in Chili om dodelijke bosbranden

SANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.

6 uur geleden
NAVO-baas Rutte spreekt met Trump over Groenland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.

8 uur geleden