Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

NBC: veel Republikeinen Senaat vinden kandidatuur Gaetz kansloos

WASHINGTON (ANP) - Een meerderheid van de Republikeinen in de Senaat verwacht niet dat de benoeming van Matt Gaetz tot minister van Justitie wordt goedgekeurd, bericht NBC News na gesprekken met ingewijden. Het team van aankomend president Donald Trump heeft er volgens de nieuwszender nog vertrouwen in dat hij uiteindelijk wordt aangesteld, al wordt wel rekening gehouden met verzet.

Trump schoof zijn aanhanger Gaetz afgelopen week naar voren om minister te worden. Dat leidde ook binnen de Republikeinse partij tot geschokte reacties. Gaetz zat in het Huis van Afgevaardigden en raakte herhaaldelijk in opspraak. Een parlementscommissie onderzocht beschuldigingen van onder meer seksueel wangedrag en drugsgebruik. Een afzonderlijk onderzoek naar beschuldigingen dat hij een seksuele relatie had met een tienermeisje leidde eerder niet tot zijn vervolging.

De onvrede over Gaetz vormt een uitdaging voor Trump, wiens Republikeinse Partij bij de verkiezingen in november een meerderheid veroverde in de Senaat. Kandidaten die hij voordraagt om minister te worden, moeten ook worden goedgekeurd door de Senaat. Aankomend vicepresident J.D. Vance zou zijn ingeschakeld om met zijn medewerkers senatoren te bellen om een indruk te krijgen van hun opstelling tegenover Gaetz.

Ondertussen is nog onduidelijk wat er gaat gebeuren met de resultaten van het onderzoek naar de beoogde minister door het Huis van Afgevaardigden. Voorzitter Mike Johnson, een bondgenoot van Trump, wil niet dat die nog worden vrijgegeven. Gaetz heeft inmiddels zijn parlementszetel opgegeven en dat betekent volgens Johnson dat het Huis ook niet meer bevoegd is om het onderzoek te publiceren. Sommige Republikeinse senatoren hebben al aangegeven alsnog inzage te willen in wat de onderzoekers hebben ontdekt.

Meer uit Buitenland

Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

1 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

1 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

2 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

2 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

2 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

4 uur geleden
IJsland vervroegt EU-referendum om spanningen noordpoolgebied

REYKJAVIK (ANP/RTR) - IJsland gaat ergens "in de komende maanden" een referendum houden over het hervatten van de toetredingsgesprekken met de Europese Unie, zei premier Kristrún Frostadóttir. Het eiland zou de volksraadpleging eigenlijk pas in 2027 houden, maar volgens internationale media zijn de spanningen in het noordpoolgebied reden om die te vervroegen.

4 uur geleden