NBC: twee doden bij schietpartij detentiecentrum Dallas
DALLAS (ANP/BLOOMBERG) - Door een schietpartij bij immigratiedienst ICE in Dallas zijn twee doden gevallen. Dat bevestigt de immigratiedienst tegenover NBC News. Een derde slachtoffer ligt in het ziekenhuis. Het zou gaan om drie gedetineerden. Bij de schietpartij zijn voor zover bekend geen medewerkers gewond geraakt.
De dader is volgens de Amerikaanse minister Kristi Noem (Binnenlandse Veiligheid) om het leven gekomen door een zelf toegebrachte schotwond, schrijft zij op X. Over een motief is nog niets bekend. De minister sprak eerder over een detentiecentrum, maar later over een ICE-kantoor.
Volgens de politie in Dallas opende de schutter het vuur vanuit een naastgelegen gebouw.
Er zijn de afgelopen tijd meer incidenten geweest bij ICE-faciliteiten in het land. De locatie in Dallas was in augustus het doelwit van een bommelding, meldt CNN. Op 4 juli vond er een aanval plaats in Alvarado, waarbij een politieagent in zijn nek werd geschoten. Hij raakte daarbij gewond. Een paar dagen daarvoor opende een 27-jarige man het vuur op een douanefaciliteit. Twee agenten en een douanemedewerker raakten daarbij gewond.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
6 uur geleden