Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: Trump overweegt voorwaarden voor bijstand aan NAVO-landen

NBC: Trump overweegt voorwaarden voor bijstand aan NAVO-landen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt een drastische nieuwe invulling te geven aan het NAVO-lidmaatschap van zijn land, bericht het Amerikaanse NBC News op basis van gesprekken met ingewijden. Er zou bijvoorbeeld worden overwogen alleen bondgenoten te verdedigen die voldoende uitgeven aan defensie.

Trump heeft volgens NBC met medewerkers besproken hoe het Amerikaanse NAVO-lidmaatschap zo ingevuld kan worden dat vooral bondgenoten profiteren die afspraken over defensie-uitgaven nakomen. Er liggen naar verluidt meerdere opties op tafel, zoals het verplaatsen van Amerikaanse militairen naar landen die genoeg geld in hun eigen verdediging steken.

Alleen bondgenoten verdedigen die genoeg geld in defensie steken, staat haaks op de huidige afspraken. Momenteel geldt binnen de NAVO de afspraak dat een aanval op één lid wordt behandeld als een aanval op iedereen. NAVO-landen hebben in 2014 afgesproken dat 2 procent van hun bruto binnenlands product naar defensie moet gaan, maar Trump heeft al duidelijk gemaakt 5 procent een beter percentage te vinden. Dat halen de VS zelf overigens niet.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

23 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

1 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden