NBC: Trump had meer spreektijd tijdens debat
PHILADELPHIA (ANP) - Oud-president Donald Trump had in zijn eerste debat met vicepresident Kamala Harris iets meer spreektijd. NBC News becijferde dat hij 40 minuten aan het woord was, Harris 35.
Niet alle Republikeinen zijn volgens NBC enthousiast over hoe hun kandidaat zijn spreektijd heeft benut. Een bron rond de partij zei dat Trump zich uit zijn tent liet lokken toen Harris over zijn campagnebijeenkomsten begon, waar kiezers volgens haar verveeld weglopen. "Dat is net zijn kryptoniet."
De bron wees op overeenkomsten met het vorige debat in juni. Dat verliep toen moeizaam voor de Democraat Joe Biden. Dit keer zou het juist Trump zijn geweest die "oud, boos en warrig" klonk.
Een andere bondgenoot van Trump zei tegen NBC News dat de oud-president zelf ook "boos" is dat Harris hem wist te provoceren. En iemand die geld ophaalt voor Trump verklaarde simpelweg: "Ik zapte weg. Het was niet om aan te zien."
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
54 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden