NBC: Trump had meer spreektijd tijdens debat
PHILADELPHIA (ANP) - Oud-president Donald Trump had in zijn eerste debat met vicepresident Kamala Harris iets meer spreektijd. NBC News becijferde dat hij 40 minuten aan het woord was, Harris 35.
Niet alle Republikeinen zijn volgens NBC enthousiast over hoe hun kandidaat zijn spreektijd heeft benut. Een bron rond de partij zei dat Trump zich uit zijn tent liet lokken toen Harris over zijn campagnebijeenkomsten begon, waar kiezers volgens haar verveeld weglopen. "Dat is net zijn kryptoniet."
De bron wees op overeenkomsten met het vorige debat in juni. Dat verliep toen moeizaam voor de Democraat Joe Biden. Dit keer zou het juist Trump zijn geweest die "oud, boos en warrig" klonk.
Een andere bondgenoot van Trump zei tegen NBC News dat de oud-president zelf ook "boos" is dat Harris hem wist te provoceren. En iemand die geld ophaalt voor Trump verklaarde simpelweg: "Ik zapte weg. Het was niet om aan te zien."
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De dodelijke schietpartij bij Bondi Beach in Sydney betrof vermoedelijk een terroristische daad. Dat wordt gemeld in een persconferentie over het voorval met de premier van New South Wales en de politiecommissaris. Bij het voorval vielen zeker twaalf doden, aldus premier Chris Minns. Eerder meldden autoriteiten nog dat er tien doden waren gevallen, onder wie een van de vermoedelijke daders.
29 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De politie in Sydney zegt een van de daders van de dodelijke schietpartij eerder op zondag bij Bondi Beach te hebben geïdentificeerd. Zijn huis wordt op dit moment doorzocht. Een persconferentie over het voorval, die gepland stond voor 11.30 uur, is tot nader order uitgesteld vanwege de inval. Het zou gaan om Narveed Akram, over wie nog veel onbekend is.
34 minuten geledenKYIV/BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Bindende Amerikaanse en Europese veiligheidsgaranties in plaats van toetreding tot de NAVO is een compromis van Oekraïense kant. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky voorafgaand aan overleg in Berlijn met de Verenigde Staten en Europese bondgenoten over het Amerikaanse plan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne.
37 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De politie in Sydney is bezig met het onschadelijk maken van wat vermoedelijk een geïmproviseerd explosief is bij Bondi Beach. Dat meldt de Australische publieke omroep. Bij een schietpartij nabij dat populaire Australische strand kwamen zeker tien mensen om het leven, onder wie een van de vermoedelijke schutters. Een tweede schutter zou in kritieke toestand verkeren. Er werden twee arrestaties verricht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op Bondi Beach in het Australische Sydney is een "gruwelijke aanslag op Joden". Dat heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney. Dat meldt de publieke omroep ABC, die zich baseert op de politie. Volgens de ordedienst gaat het om negen burgers en een van de vermeende daders. Ook zouden er vooralsnog twaalf gewonden zijn, onder wie meerdere agenten. Een tweede schutter raakte ook gewond. Er zijn twee arrestaties verricht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - Bij de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney zijn meerdere doden gevallen, meldt de politie ter plaatse volgens publieke omroep ABC. Er zou geen acute dreiging meer zijn, nadat twee mensen werden gearresteerd.
2 uur geleden