NBC: regering-Biden wil TikTok ook na verbod toegankelijk houden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt hoe TikTok beschikbaar kan blijven in de Verenigde Staten, ook als zondag een verbod op de video-app van kracht wordt. Dat meldt NBC op basis van een ingewijde. De regering "verkent mogelijkheden" om TikTok in de lucht te houden, zegt de bron tegen de zender.
Amerikaanse media meldden woensdag dat aankomend president Donald Trump overweegt om kort na zijn aantreden een decreet uit te vaardigen dat het dreigende verbod zestig tot negentig dagen zou opschorten. NBC wijst erop dat zowel Trump als Biden in het verleden juist pleitbezorger waren van een verbod op TikTok.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel naar bezwaren van TikTok tegen een wet die het Chinese moederbedrijf ByteDance verplicht de Amerikaanse activiteiten van het socialemediaplatform te verkopen. Doet ByteDance dat niet, dan dreigt een ban, waardoor nieuwe downloads onmogelijk worden en updates lastiger. De nieuwe wet moet zondag ingaan, de laatste volledige dag dat Joe Biden president is. Maandag wordt Trump beëdigd.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
3 uur geleden