Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: Obama spreekt binnenkort steun uit aan Harris

NBC: Obama spreekt binnenkort steun uit aan Harris

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama spreekt binnenkort publiekelijk zijn steun uit aan Kamala Harris als nieuwe presidentskandidaat, meldt NBC. De Amerikaanse tv-zender schrijft op basis van vier bronnen dat Obama zijn steun aan de vicepresident al privé heeft uitgesproken.

Obama en Harris zouden elkaar meermaals hebben gesproken sinds president Joe Biden, voormalig vicepresident onder Obama, zich zondag terugtrok uit verkiezingsrace. Obama liet zich daarna al snel uit over Bidens besluit, maar kondigde nog niet aan achter Harris' kandidatuur te staan. Zij is inmiddels begonnen aan haar campagne en lijkt vrijwel zeker de presidentskandidaat van de Democratische Partij te worden.

"Hij heeft regelmatig contact met haar en vindt dat ze een geweldige start heeft gemaakt", zei een van de bronnen tegen NBC. De twee zouden samen campagne willen voeren, maar er is nog geen datum voor een gezamenlijk optreden. Het is ook niet duidelijk wanneer Obama zijn steun openbaar maakt. Veel prominente Democraten zijn hem voorgegaan, onder wie oud-president Bill Clinton en diens vrouw Hillary, voormalig presidentskandidaat en oud-minister van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Prins Andrew geeft koninklijke titels op

LONDEN (ANP) - De Britse prins Andrew geeft zijn koninklijke titels op, waaronder die van hertog van York. Dat staat in een verklaring die hij aan Britse media heeft gegeven. Donderdag werd onthuld dat hij ontmoetingen heeft gehad met een hooggeplaatste Chinese functionaris die centraal staat in een spionageschandaal. Andrew meldt nu dat hij na overleg met koning Charles nog een stap terugdoet.

8 uur geleden
Bestand tussen Pakistan en Afghanistan verlopen

KABUL/ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een 48 uur durende wapenstilstand tussen Pakistan en Afghanistan is vrijdagmiddag verlopen. De landen hebben niets gemeld over verlenging, maar volgens bronnen is besloten dat het staakt-het-vuren blijft gelden tot na afronding van een gepland overleg in Qatar.

11 uur geleden
Strafhof rekent op arrestatie Poetin op weg naar Boedapest-top

DEN HAAG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin moet op weg naar de geplande top met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Boedapest worden gearresteerd, vindt het Internationaal Strafhof (ICC). De landen die voor het ICC hebben getekend zijn nu eenmaal verplicht aanhoudingsbevelen uit te voeren, laat het hof weten. Dat geldt voor zowel Hongarije als de omringende landen, die Poetin zou moeten passeren.

14 uur geleden
Rechter wil borgtocht van 11 miljoen dollar voor zoon Kadaffi

BEIROET (ANP/AFP) - De zoon van de voormalige Libische dictator Muammar Kaddafi mag van een rechter in Libanon vrijkomen, maar wel pas na betaling van 11 miljoen dollar borg (9,4 miljoen euro). Hannibal Kaddafi werd in 2015 opgepakt in Libanon. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij informatie achterhoudt over de verdwijning van een invloedrijke geestelijke.

14 uur geleden
Trump verwacht snelle uitbreiding van de Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt snel een uitbreiding te verwachten van de Abraham-akkoorden, de verdragen die de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en andere landen in het Midden-Oosten normaliseren. Volgens Trump zou ook Saudi-Arabië zich daarbij kunnen aansluiten.

14 uur geleden
Opnieuw slachtoffers bij uitvaart Keniaanse oppositieleider

NAIROBI (ANP/AFP) - Bij de staatsbegrafenis van de Keniaanse oppositieleider Raila Odinga zijn opnieuw mensen gewond geraakt. Tientallen mensen werden onder de voet gelopen. Donderdag kwamen drie mensen om het leven.

14 uur geleden
Von der Leyen: meeting Poetin-Trump die leidt tot vrede is welkom

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen verwelkomt een ontmoeting tussen de presidenten Donald Trump en Vladimir Poetin "als deze zou leiden tot vrede in Oekraïne", laat haar woordvoerder weten. De Amerikaanse en Russische president zeggen elkaar te ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, maar wanneer is nog onduidelijk.

15 uur geleden