NBC: Musk, Zuckerberg en Bezos naar inauguratie Trump
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, Mark Zuckerberg en Jeff Bezos zijn volgende week bij de inauguratie van Donald Trump, bericht NBC. De Amerikaanse nieuwszender meldt op basis van een ingewijde dat de techondernemers prominente zitplaatsen krijgen.
De benoeming van de nieuwe Amerikaanse president vindt op 20 januari plaats in Washington, bij het parlementsgebouw. Trump wordt dan geïnaugureerd zodra J.D. Vance de eed heeft afgelegd en vicepresident is geworden. Trump houdt tijdens de ceremonie zijn eerste toespraak van zijn tweede ambtstermijn.
Het is nog niet duidelijk wie allemaal bij de inauguratie aanwezig zullen zijn. Er zouden uitnodigingen zijn gestuurd naar onder anderen de Chinese president Xi Jinping, de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de Hongaarse premier Viktor Orbán, de Argentijnse president Javier Milei, de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro en de Britse politicus Nigel Farage.
Meer uit Buitenland
KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
3 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
8 uur geleden