NBC: Musk, Zuckerberg en Bezos naar inauguratie Trump
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, Mark Zuckerberg en Jeff Bezos zijn volgende week bij de inauguratie van Donald Trump, bericht NBC. De Amerikaanse nieuwszender meldt op basis van een ingewijde dat de techondernemers prominente zitplaatsen krijgen.
De benoeming van de nieuwe Amerikaanse president vindt op 20 januari plaats in Washington, bij het parlementsgebouw. Trump wordt dan geïnaugureerd zodra J.D. Vance de eed heeft afgelegd en vicepresident is geworden. Trump houdt tijdens de ceremonie zijn eerste toespraak van zijn tweede ambtstermijn.
Het is nog niet duidelijk wie allemaal bij de inauguratie aanwezig zullen zijn. Er zouden uitnodigingen zijn gestuurd naar onder anderen de Chinese president Xi Jinping, de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de Hongaarse premier Viktor Orbán, de Argentijnse president Javier Milei, de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro en de Britse politicus Nigel Farage.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
5 uur geleden