Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NBC: Israëlische luchtafweer minder effectief tegen raketten Iran

NEW YORK (ANP) - De luchtafweer van Israël lijkt steeds minder goed te functioneren. Volgens een Israëlische veiligheidsfunctionaris die nieuwszender NBC heeft gesproken, heeft het land de afgelopen 24 uur 65 procent van de door Iran afgevuurde raketten weten neer te halen. Dat is veel minder dan de 90 procent in de 24 uur daarvoor.

Iran heeft volgens de Israëlische bron, die niet meer in functie is maar nog wel dagelijks door zijn regering op de hoogte wordt gehouden, nog steeds zeer geavanceerde raketten en gebruikt die ook. Het land zet snellere raketten in waardoor er minder tijd is om ze te onderscheppen.

Voor woensdag had de Israëlische luchtverdediging volgens de zegsman tien tot elf minuten om in te grijpen voor een raket zijn doel raakte. Donderdag waren dat zes of zeven minuten. Bovendien hebben de Iraniërs volgens de bron van NBC de beschikking over een geavanceerd navigatiesysteem waarmee ze doelen zeer precies raken kunnen.

Meer uit Buitenland

Doden en verwoesting door noodweer in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Zware regenval heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost in Mexico. Ook worden er volgens de autoriteiten nog veel mensen vermist. De regenbuien veroorzaakten diverse aardverschuivingen en zorgden voor flinke overstromingen.

2 uur geleden
VN heeft 60.000 ton voedsel klaarstaan voor Gaza

ROME (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties vraagt Israël met klem zo snel mogelijk meer hulpgoederen toe te laten voor de bevolking van Gaza. De organisatie zegt 60.000 ton voedsel klaar te hebben staan aan de grens, met nog eens 100.000 ton onderweg naar de regio.

3 uur geleden
Duizenden ambtenaren VS ontslagen om shutdown

WASHINGTON (ANP) - De eerste ontslagronde tijdens de Amerikaanse overheidssluiting heeft ruim vierduizend ambtenaren hun baan gekost. Dat blijkt uit rechtbankdocumenten die vrijdag zijn ingediend.

3 uur geleden
Water- en stroomvoorziening in Oekraïne hersteld

KYIV (ANP) - De stroomstoringen in Oekraïne na een grootschalige nachtelijke aanval van Rusland zijn opgelost. Vrijdag kwamen een miljoen mensen in het land zonder stroom te zitten. Met name in Kyiv was ook de watervoorziening verstoord, waardoor twee miljoen mensen in de hoofdstad het zonder kraanwater moesten doen.

4 uur geleden
Trump: gijzelaars worden maandag vrijgelaten

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump worden de Israëlische gijzelaars in Gaza maandag vrijgelaten. In een gesprek met journalisten in het Witte Huis gaf Trump aan dat het onder meer gaat om 28 overleden personen. Meer details over de vrijlating van de gijzelaars maakte hij niet bekend.

6 uur geleden
Twee terreurverdachten langer vast, ook Wilders was doelwit

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Twee mannen uit Antwerpen die mogelijk een aanslag op de Belgische premier Bart De Wever en PVV-leider Geert Wilders planden, blijven langer vastzitten. Het gaat om een 18-jarige jongeman van Marokkaanse afkomst en een 23-jarige van Tsjetsjeense origine.

8 uur geleden
Franse president Macron benoemt Lecornu opnieuw tot premier

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu opnieuw tot premier benoemd. Lecornu was maandag opgestapt, nog geen maand na zijn benoeming.

8 uur geleden