NBA: voor mei geen besluit over vervolg basketbalcompetitie
LOS ANGELES (ANP) - Een besluit over de herstart van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA zal pas medio mei worden genomen. "In april zijn we zeker nog niet in staat een beslissing te nemen. En dat wil niet zeggen dat we dat op 1 mei wel zijn", zei Adam Silver, baas van de NBA, in een op Twitter verspreid interview.
De NBA was op 11 maart de eerste grote Amerikaanse sportcompetitie die vanwege het nieuwe coronavirus het lopende seizoen stillegde. Normaal gesproken hadden over twee weken de play-offs om de titel moeten beginnen. "We hebben diverse scenario's om de competitie weer in gang te zetten. Maar eerlijk gezegd is er op dit moment te weinig informatie om een voorspelling te doen waar we over enkele weken staan", aldus Silver. In de Verenigde Staten zijn ondertussen al meer coronagevallen geconstateerd dan in elk ander land op de wereld.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
15 minuten geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
21 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geleden