NBA schorst Morant na opnieuw zwaaien met wapen in video
NEW YORK (ANP/AFP) - De basketbalcompetitie NBA heeft verdediger Ja Morant van Memphis Grizzlies voor 25 wedstrijden geschorst vanwege roekeloos gedrag. De 23-jarige basketballer zwaaide met een vuurwapen in een video die in mei rondging op social media.
"Het besluit van Ja Morant om opnieuw een vuurwapen te hanteren op social media is zorgwekkend en verontrustend, nadat hij datzelfde al in maart had gedaan en toen een schorsing van 8 wedstrijden kreeg", laat bestuurder Adam Silver van de NBA weten. "De kans dat jonge mensen het gedrag van Ja gaan nabootsen is vooral zorgwekkend. Onder deze omstandigheden denken wij dat een uitsluiting van 25 wedstrijden gepast is en maken we duidelijk dat roekeloos en onverantwoord gedrag met wapens niet wordt getolereerd."
Morant kwam met excuses en zei dat hij werkt aan zijn geestelijke gezondheid en het nemen van beslissingen om zo te laten zien dat hij "een beter persoon is dan wat hij heeft laten zien". "Ik heb tijd gehad om na te denken en ik realiseer me hoeveel pijn ik heb veroorzaakt", zei de basketballer. "Ik wil mijn verontschuldigingen aanbieden aan de NBA, de Grizzlies, mijn teamgenoten en de stad Memphis."
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
15 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geleden