Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBA schorst Morant na opnieuw zwaaien met wapen in video

NBA schorst Morant na opnieuw zwaaien met wapen in video

NEW YORK (ANP/AFP) - De basketbalcompetitie NBA heeft verdediger Ja Morant van Memphis Grizzlies voor 25 wedstrijden geschorst vanwege roekeloos gedrag. De 23-jarige basketballer zwaaide met een vuurwapen in een video die in mei rondging op social media.

"Het besluit van Ja Morant om opnieuw een vuurwapen te hanteren op social media is zorgwekkend en verontrustend, nadat hij datzelfde al in maart had gedaan en toen een schorsing van 8 wedstrijden kreeg", laat bestuurder Adam Silver van de NBA weten. "De kans dat jonge mensen het gedrag van Ja gaan nabootsen is vooral zorgwekkend. Onder deze omstandigheden denken wij dat een uitsluiting van 25 wedstrijden gepast is en maken we duidelijk dat roekeloos en onverantwoord gedrag met wapens niet wordt getolereerd."

Morant kwam met excuses en zei dat hij werkt aan zijn geestelijke gezondheid en het nemen van beslissingen om zo te laten zien dat hij "een beter persoon is dan wat hij heeft laten zien". "Ik heb tijd gehad om na te denken en ik realiseer me hoeveel pijn ik heb veroorzaakt", zei de basketballer. "Ik wil mijn verontschuldigingen aanbieden aan de NBA, de Grizzlies, mijn teamgenoten en de stad Memphis."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Ostapenko en bereikt vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.

5 uur geleden
Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

6 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

6 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

6 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

8 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

11 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

16 uur geleden