NBA schorst Morant na opnieuw zwaaien met wapen in video
NEW YORK (ANP/AFP) - De basketbalcompetitie NBA heeft verdediger Ja Morant van Memphis Grizzlies voor 25 wedstrijden geschorst vanwege roekeloos gedrag. De 23-jarige basketballer zwaaide met een vuurwapen in een video die in mei rondging op social media.
"Het besluit van Ja Morant om opnieuw een vuurwapen te hanteren op social media is zorgwekkend en verontrustend, nadat hij datzelfde al in maart had gedaan en toen een schorsing van 8 wedstrijden kreeg", laat bestuurder Adam Silver van de NBA weten. "De kans dat jonge mensen het gedrag van Ja gaan nabootsen is vooral zorgwekkend. Onder deze omstandigheden denken wij dat een uitsluiting van 25 wedstrijden gepast is en maken we duidelijk dat roekeloos en onverantwoord gedrag met wapens niet wordt getolereerd."
Morant kwam met excuses en zei dat hij werkt aan zijn geestelijke gezondheid en het nemen van beslissingen om zo te laten zien dat hij "een beter persoon is dan wat hij heeft laten zien". "Ik heb tijd gehad om na te denken en ik realiseer me hoeveel pijn ik heb veroorzaakt", zei de basketballer. "Ik wil mijn verontschuldigingen aanbieden aan de NBA, de Grizzlies, mijn teamgenoten en de stad Memphis."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
3 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
3 uur geleden