Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBA fluit Mavericks terug en eist spelen volkslied

NBA fluit Mavericks terug en eist spelen volkslied

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse volkslied moet worden gespeeld voorafgaande aan alle wedstrijden in de profbasketbalcompetitie NBA. Met die verklaring is de NBA woensdag naar buiten gekomen om Dallas Mavericks terug te fluiten. Bij de dertien gespeelde thuiswedstrijden dit seizoen van de Mavericks was op gezag van clubeigenaar Mark Cuban 'The Star-Spangled Banner' niet te horen.

Het spelen van het volkslied voor sportwedstrijden is in de Verenigde Staten een wijdverbreid ritueel. De NBA hecht er ook waarde aan en benadrukte dat bij monde van woordvoerder Mike Bass. "Nu de teams in de NBA geleidelijk aan weer fans verwelkomen in hun stadions, zullen alle teams het volkslied spelen in overeenstemming met het aloude competitiebeleid."

Een andere regel die NBA hanteert is dat spelers tijdens het volkslied moeten staan, maar NBA-baas Adam Silver heeft die regel versoepeld omdat veel spelers tegenwoordig knielen als protest tegen sociaal onrecht dat met name de zwarte bevolking in Amerika ten deel valt.

Cuban liet in reactie weten dat Dallas Mavericks gehoor zal geven aan de opdracht van de NBA. "Ik heb altijd het volkslied gerespecteerd, staand en met de hand op mijn hart. Maar er zijn veel mensen die menen dat het volkslied hen niet vertegenwoordigt en ik vind dat we ook naar hun stem moeten luisteren."

Meer uit Sport

EK wielrennen op de weg in 2028 naar Noord-Brabant

DEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.

33 minuten geleden
Mark Boumans nieuwe voorzitter gymnastiekbond

ARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.

57 minuten geleden
Tennisster Navarro worstelt al drie jaar met energiesyndroom

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Emma Navarro heeft haar seizoen vroegtijdig beëindigd. De 25-jarige speelster, die op de US Open nog tot de kwartfinales reikte, heeft in een open brief op Instagram onthuld al drie jaar te worstelen met fysieke en mentale problemen.

59 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Beijing

BEIJING (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi in Beijing. De 30-jarige Nederlander, de nummer 41 van de wereldranglijst, boog in drie sets voor de Argentijn Francisco Cerúndolo: 7-5 4-6 3-6.

1 uur geleden
Verstappen wil dit seizoen minstens één keer winnen

SEPANG (ANP) - Max Verstappen wil dit seizoen minstens één race winnen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein, die dit weekeinde in Maleisië wordt verreden. "Ik heb nu regelmatig op het podium gestaan, maar ik wil winnen. Daarvoor ben ik in deze sport", zei de woensdag 29 jaar geworden coureur van Red Bull.

3 uur geleden
Oud-voetbaldirecteur Nijland adviseur bij schaatsploeg Team X2O

HEERENVEEN (ANP) - Hans Nijland, voormalig directeur van FC Groningen, gaat aan de slag in de schaatswereld. De 66-jarige voetbalbestuurder wordt commercieel adviseur bij Team X2O Badkamers, dat vorig seizoen nog Team IKO-X2O heette. Hij moet de ploeg onder meer gaan helpen met het aantrekken van nieuwe sponsoren.

20 uur geleden
Franse Formule 1-coureur Ocon vertrekt na dit seizoen bij Haas

DEN HAAG (ANP) - Formule 1-coureur Esteban Ocon raakt na dit seizoen zijn plek bij team Haas kwijt. Dat maakten beide partijen woensdag bekend. Het is nog niet duidelijk wie de 30-jarige Fransman opvolgt.

22 uur geleden