Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NBA fluit Mavericks terug en eist spelen volkslied

NBA fluit Mavericks terug en eist spelen volkslied

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse volkslied moet worden gespeeld voorafgaande aan alle wedstrijden in de profbasketbalcompetitie NBA. Met die verklaring is de NBA woensdag naar buiten gekomen om Dallas Mavericks terug te fluiten. Bij de dertien gespeelde thuiswedstrijden dit seizoen van de Mavericks was op gezag van clubeigenaar Mark Cuban 'The Star-Spangled Banner' niet te horen.

Het spelen van het volkslied voor sportwedstrijden is in de Verenigde Staten een wijdverbreid ritueel. De NBA hecht er ook waarde aan en benadrukte dat bij monde van woordvoerder Mike Bass. "Nu de teams in de NBA geleidelijk aan weer fans verwelkomen in hun stadions, zullen alle teams het volkslied spelen in overeenstemming met het aloude competitiebeleid."

Een andere regel die NBA hanteert is dat spelers tijdens het volkslied moeten staan, maar NBA-baas Adam Silver heeft die regel versoepeld omdat veel spelers tegenwoordig knielen als protest tegen sociaal onrecht dat met name de zwarte bevolking in Amerika ten deel valt.

Cuban liet in reactie weten dat Dallas Mavericks gehoor zal geven aan de opdracht van de NBA. "Ik heb altijd het volkslied gerespecteerd, staand en met de hand op mijn hart. Maar er zijn veel mensen die menen dat het volkslied hen niet vertegenwoordigt en ik vind dat we ook naar hun stem moeten luisteren."

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

3 minuten geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

2 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

4 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

5 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

15 uur geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

22 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden