NBA fluit Mavericks terug en eist spelen volkslied
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse volkslied moet worden gespeeld voorafgaande aan alle wedstrijden in de profbasketbalcompetitie NBA. Met die verklaring is de NBA woensdag naar buiten gekomen om Dallas Mavericks terug te fluiten. Bij de dertien gespeelde thuiswedstrijden dit seizoen van de Mavericks was op gezag van clubeigenaar Mark Cuban 'The Star-Spangled Banner' niet te horen.
Het spelen van het volkslied voor sportwedstrijden is in de Verenigde Staten een wijdverbreid ritueel. De NBA hecht er ook waarde aan en benadrukte dat bij monde van woordvoerder Mike Bass. "Nu de teams in de NBA geleidelijk aan weer fans verwelkomen in hun stadions, zullen alle teams het volkslied spelen in overeenstemming met het aloude competitiebeleid."
Een andere regel die NBA hanteert is dat spelers tijdens het volkslied moeten staan, maar NBA-baas Adam Silver heeft die regel versoepeld omdat veel spelers tegenwoordig knielen als protest tegen sociaal onrecht dat met name de zwarte bevolking in Amerika ten deel valt.
Cuban liet in reactie weten dat Dallas Mavericks gehoor zal geven aan de opdracht van de NBA. "Ik heb altijd het volkslied gerespecteerd, staand en met de hand op mijn hart. Maar er zijn veel mensen die menen dat het volkslied hen niet vertegenwoordigt en ik vind dat we ook naar hun stem moeten luisteren."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
11 uur geleden