NBA-clubs Lakers en Mavericks ronden spraakmakende spelersruil af
LOS ANGELES/DALLAS (ANP/DPA) - Basketbalclubs Los Angeles Lakers en Dallas Mavericks hebben een van de meest spraakmakende spelersruilen in de NBA ooit afgerond. Centraal daarin staan de Sloveense vedette Luka Doncic (25) en de Amerikaan Anthony Davis (31). Doncic verruilt Dallas voor de Lakers, de verdedigend ingestelde Davis bewandelt de omgekeerde weg.
Doncic hielp de Mavericks vorig seizoen nog naar de NBA-finale en was sinds zijn komst in 2018 het absolute boegbeeld van de club, maar toch zou Dallas de ruil in gang hebben gezet. De club uit Texas zou al langer twijfelen aan de fitheid van de vijfvoudige All Star, die regelmatig last heeft van blessures. Mavericks-directeur Nico Harrison motiveerde de ruil ook door te zeggen dat "de verdediging kampioenschappen wint". Daar gaat Davis dus een rol in spelen.
De Lakers krijgen door de ruil ook Maxi Kleber en Markieff Morris, terwijl de Mavericks Max Christie mogen begroeten. Volgens Amerikaanse media waren de betrokken spelers, net als Lakers-sterspeler LeBron James, niet op de hoogte van de deal.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
21 uur geleden