NBA-clubs Lakers en Mavericks ronden spraakmakende spelersruil af
LOS ANGELES/DALLAS (ANP/DPA) - Basketbalclubs Los Angeles Lakers en Dallas Mavericks hebben een van de meest spraakmakende spelersruilen in de NBA ooit afgerond. Centraal daarin staan de Sloveense vedette Luka Doncic (25) en de Amerikaan Anthony Davis (31). Doncic verruilt Dallas voor de Lakers, de verdedigend ingestelde Davis bewandelt de omgekeerde weg.
Doncic hielp de Mavericks vorig seizoen nog naar de NBA-finale en was sinds zijn komst in 2018 het absolute boegbeeld van de club, maar toch zou Dallas de ruil in gang hebben gezet. De club uit Texas zou al langer twijfelen aan de fitheid van de vijfvoudige All Star, die regelmatig last heeft van blessures. Mavericks-directeur Nico Harrison motiveerde de ruil ook door te zeggen dat "de verdediging kampioenschappen wint". Daar gaat Davis dus een rol in spelen.
De Lakers krijgen door de ruil ook Maxi Kleber en Markieff Morris, terwijl de Mavericks Max Christie mogen begroeten. Volgens Amerikaanse media waren de betrokken spelers, net als Lakers-sterspeler LeBron James, niet op de hoogte van de deal.
Meer uit Sport
SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
6 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geleden