NBA-baas Silver: 96 procent van de spelers is gevaccineerd
WASHINGTON (ANP) - Kort voor de start van het nieuwe NBA-seizoen is bijna 96 procent van de spelers gevaccineerd tegen het coronavirus. Dat zei NBA-topman Adam Silver, die hoopt dat dat percentage nog oploopt gedurende het seizoen.
Het debat over vaccinatie leidde de afgelopen weken tot felle discussies tussen de NBA en een aantal spelers. Brooklyn besliste zelfs vedette Kyrie Irving niet in actie te laten komen omdat de zevenvoudig All-Star weigert zich te laten vaccineren. De stad New York, waar de Nets hun thuiswedstrijden spelen, eist dat wie indoor sport gevaccineerd is. Irving kan daardoor voorlopig niet trainen of wedstrijden spelen.
"Ik hoop dat Kyrie, ondanks zijn mening over het vaccin, zal beslissen zich te laten vaccineren want ik wil hem dit seizoen echt basketbal zien spelen. En ik wil dat Brooklyn Nets al hun spelers kan opstellen", onderstreepte de NBA-baas.
Geen vaccinatieverplichting
Een twintigtal spelers, minder dan één per club, weigert voorlopig zich te vaccineren.
In de NBA geldt geen vaccinatieverplichting. De spelersvakbond, waarvan Irving een van de vice-voorzitters is, verzette zich fel tegen een plicht. In ruil werd een streng protocol opgesteld voor spelers die niet gevaccineerd zijn. Zij moeten zich dagelijks laten testen, hun maaltijden alleen nuttigen en ze mogen slechts heel beperkt contact hebben met de buitenwereld.
"Ik had liever gezien dat de spelersvakbond de vaccinatieverplichting had goedgekeurd", stelde Silver. "Het zou voor iedereen beter zijn geweest als elke speler gevaccineerd zou zijn."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.
41 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben in Birmingham voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd. Myrte van der Schoot, Lieke Klaver, Eveline Saalberg en Femke Broeders-Bol renden in het uitverkochte Alexander Stadium naar het goud in 3.21,10.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprintploeg heeft bij de EK atletiek in Birmingham de finish niet gehaald op de 4x100 meter gemengde estafette. De wissel van het stokje tussen derde loper Xavi Mo-Ajok en laatste loopster Fenna Achterberg mislukte. Jaimie Omalla en Britt de Blaauw waren de andere twee in het kwartet. Het was voor het eerst dat de mixed relay op de kortste sprintafstand op een EK werd afgewerkt.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly van de Atletiekunie maakt zich zorgen over het relatief grote aantal atleten dat door blessures niet kon meedoen aan de EK atletiek in Birmingham. Topatleten als Niels Laros (middenafstand), Sven Roosen (tienkamp), Nsikak Ekpo (sprint) en Minke Bisschops (sprint) haakten kort voor het toernooi af. "Het is iets wat we grondig moeten analyseren, kijken of er een patroon is te zien. Zeker met het oog op de Olympische Spelen van 2028, want wij hebben niet als bijvoorbeeld de Verenigde Staten of Groot-Brittannië een onbeperkt aantal atleten dat succesvol kan zijn", zei hij op de slotdag van het toernooi.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers van Argentinië, de volgende tegenstander van Nederland in de groepsfase, hebben hun eerste wedstrijd op het WK gewonnen. In het Wagener Stadion in Amstelveen wonnen de Argentijnen met 3-0 van Japan.
3 uur geleden