Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naweeën hoogwater: gevaar voor botulisme in de Roer

Naweeën hoogwater: gevaar voor botulisme in de Roer

ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg waarschuwt mensen om niet in de Roer te gaan zwemmen, en ook geen huisdieren of vee te laten drinken uit deze zijrivier van de Maas, tussen de Duitse grens bij Vlodrop en Roermond. Het risico van botulisme is niet denkbeeldig, aldus het schap. Dit als gevolg van de overstromingen twee weken geleden.

In het gebied stinkt het op sommige plaatsen naar rotte vis, doordat een onbekend aantal vissen door het zakken van het waterpeil op het droge terecht is gekomen. Inspecteurs van het schap vonden dinsdag al meerdere dode vissen, evenals lage zuurstofgehaltes op meerdere plekken in de Roer.

Het water in de Roer is troebel. Dit alles waarschijnlijk als gevolg van de overstromingen, aldus het waterschap. Daardoor zijn veel planten doodgegaan die met het zakken van het water in de rivier terecht kwamen. Ook in de rivier gingen vissen dood door zuurstofgebrek als gevolg van het afbreken van organisch materiaal.

Overlopende riolen en troep

Door de overstromingen is veel troep uit de Roer terechtgekomen in de omliggende beken. Ook is het water verontreinigd door overlopende riolen.

Het waterschap vraagt mensen dode vogels, dieren en vissen niet zelf op te ruimen, om besmettingen te voorkomen. Mensen kunnen contact opnemen met het schap via het gratis nummer 0800-0341, dat dag en nacht bereikbaar is.

Zware metalen

Het schap onderzoekt nog of er zware metalen in het water terecht zijn gekomen. "Met het water is iets niet helemaal goed, gezien de kleur ervan", lichtte een woordvoerder toe.

Als gevolg van de overstromingen moesten de bewoners van 270 huizen in de buurt van de Roer in de Midden-Limburgse gemeente Roerdalen op 16 juli hun woningen verlaten. Volgens het waterschap heeft water uit de Roer vier dagen lang het Roerdal overstroomd.

Meer uit Binnenland

Geen instortingsgevaar meer bij brandende Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

5 minuten geleden
Tientallen omwonenden Vondelkerk zonder stroom om blussen brand

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.

1 uur geleden
Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

3 uur geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.

3 uur geleden
Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

5 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.

6 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

7 uur geleden