
NAVO's wapen- en munitievoorraad raakt op, meldt topman Bauer
WARSCHAU (ANP/RTR) - De bodem van de wapen- en munitievoorraad van de NAVO is door de oorlog in Oekraïne in zicht volgens NAVO-topman Rob Bauer. De Nederlandse luitenant-admiraal Bauer vindt dat de defensie-industrie de productie van uitrusting en munitie flink moet opschroeven. Hij zei dit op een conferentie in Warschau, het Warschau Veiligheidsforum.
Sinds februari 2022 hebben NAVO-landen heel veel uitrusting en munitie aan Oekraïne gegeven en is ook de vraag voor de aanvulling van de eigen voorraden toegenomen. Maar volgens Bauer is de defensie-industrie niet meer gaan produceren. De grote vraag leidt ook tot hogere prijzen en de gestegen defensieuitgaven geven niet aan dat er meer is gemaakt of verkocht, maar mogelijk minder voor meer geld. Volgens Bauer zijn NAVO-landen in 2022 wapens "uit hun half gevulde voorraadkamers gaan weggeven" en daarom komt er een moment aan dat die helemaal leeg zijn.
Daarom moet er op grote schaal meer geproduceerd worden, aldus de luitenant-admiraal, die de hoogste militaire officier bij de NAVO-leiding is. Hij is als chef van het Militaire Comité onder meer adviseur van secretaris-generaal Jens Stoltenberg en van de Noord-Atlantische Raad.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Laurent heeft erkend dat hij een zoon heeft met Iris Vandenkerckhove, beter bekend als zangeres Wendy Van Wanten. Dat meldde de broer van koning Filip dinsdag aan het Belgische persbureau Belga.
27 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een gerichte aanval uitgevoerd op Hamasleiders in Golfstaat Qatar. Dat meldt een Israëlische functionaris aan persbureau Reuters. In hoofdstad Doha zijn explosies gehoord.
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De gewapende tak van Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanslag maandag in Jeruzalem. Door de schietpartij vielen zeker zes doden en raakten meerdere personen zwaargewond.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje ruziet verder met Israël en weert twee ultrarechtse Israëlische ministers. Het Spaanse inreisverbod voor de omstreden Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich volgt op een dag van strafmaatregelen en harde woorden over en weer.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In de regio Parijs zijn minstens negen varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën. Het is niet duidelijk wie ze daar heeft geplaatst en waarom. Varkensvlees wordt in de islam als onrein beschouwd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - De misdaden waar Joseph Kony van is beschuldigd, worden na twee decennia nog steeds gevoeld. Dat betoogde aanklager Mame Mandiaye Niang bij het Internationaal Strafhof in Den Haag, dat zich buigt over de aanklachten tegen de nog voortvluchtige Oegandese rebellenleider.
3 uur geleden