NAVO zet voor het eerst flitsmacht in om oostflank te beschermen
BRUSSEL (ANP) - De NAVO zet voor het eerst haar flitsmacht in om oostelijke lidstaten te beschermen die zich bedreigd voelen door Rusland. Eenheden van die snelle reactiemacht, "te land, ter zee en in de lucht", gaan de oostflank van het bondgenootschap versterken, zegt NAVO-chef Jens Stoltenberg.
De snelle reactiemacht van 25.000 man bestaat al sinds 2006 maar is nog nooit eerder gebruikt om de alliantie te verdedigen, aldus Stoltenberg. De troepen kunnen binnen vijf dagen worden ingezet. De NAVO-baas tekent aan dat niet om de hele flitsmacht in actie komt, maar "elementen daarvan".
De leiders van de NAVO-landen hebben tijdens video-overleg vrijdagmiddag ook toegezegd Oekraïne extra wapens te sturen. Het gaat onder meer om luchtafweer, aldus Stoltenberg. De Noorse secretaris-generaal prees de "moedige" Oekraïners die de Russische invasie proberen af te slaan. Ze brengen het Russische leger echt klappen toe, zegt hij.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
16 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
5 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
9 uur geleden