Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog

NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog

BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet extra inzetten op de levering van drones aan Oekraïne en zich niet alleen richten op traditionele wapenleveringen, zoals granaten. Dat heeft de nationale veiligheidsadviseur van de Verenigde Staten, Jake Sullivan, gezegd na afloop van een overleg van veiligheidsadviseurs op het NAVO-hoofdkwartier.

Oekraïne kondigde eerder deze week aan dat het land een apart legeronderdeel opricht dat zich specialiseert in oorlogvoering met drones. Zo kunnen mankracht en mensenlevens worden gespaard.

De NAVO moet zich bij de ontwikkeling van de eigen defensie-industrie volgens Sullivan uiteraard "niet alleen richten op basismateriaal zoals 155mm-granaten, maar ook op de moderne technologie zoals we die zich zien verder ontwikkelen op het slagveld".

Ook NAVO-baas Jens Stoltenberg benadrukte dat drones voor Oekraïne belangrijk zijn. "We moeten ons realiseren dat de oorlog in Oekraïne een uitdaging is omdat het een combinatie is van een soort van Eerste Wereldoorlog-loopgravenoorlog met daarnaast de moderne technologie van de 21e eeuw, waaronder drones."

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

4 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

4 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

6 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

11 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

13 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

14 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

14 uur geleden