NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog
BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet extra inzetten op de levering van drones aan Oekraïne en zich niet alleen richten op traditionele wapenleveringen, zoals granaten. Dat heeft de nationale veiligheidsadviseur van de Verenigde Staten, Jake Sullivan, gezegd na afloop van een overleg van veiligheidsadviseurs op het NAVO-hoofdkwartier.
Oekraïne kondigde eerder deze week aan dat het land een apart legeronderdeel opricht dat zich specialiseert in oorlogvoering met drones. Zo kunnen mankracht en mensenlevens worden gespaard.
De NAVO moet zich bij de ontwikkeling van de eigen defensie-industrie volgens Sullivan uiteraard "niet alleen richten op basismateriaal zoals 155mm-granaten, maar ook op de moderne technologie zoals we die zich zien verder ontwikkelen op het slagveld".
Ook NAVO-baas Jens Stoltenberg benadrukte dat drones voor Oekraïne belangrijk zijn. "We moeten ons realiseren dat de oorlog in Oekraïne een uitdaging is omdat het een combinatie is van een soort van Eerste Wereldoorlog-loopgravenoorlog met daarnaast de moderne technologie van de 21e eeuw, waaronder drones."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
11 uur geleden