NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog
BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet extra inzetten op de levering van drones aan Oekraïne en zich niet alleen richten op traditionele wapenleveringen, zoals granaten. Dat heeft de nationale veiligheidsadviseur van de Verenigde Staten, Jake Sullivan, gezegd na afloop van een overleg van veiligheidsadviseurs op het NAVO-hoofdkwartier.
Oekraïne kondigde eerder deze week aan dat het land een apart legeronderdeel opricht dat zich specialiseert in oorlogvoering met drones. Zo kunnen mankracht en mensenlevens worden gespaard.
De NAVO moet zich bij de ontwikkeling van de eigen defensie-industrie volgens Sullivan uiteraard "niet alleen richten op basismateriaal zoals 155mm-granaten, maar ook op de moderne technologie zoals we die zich zien verder ontwikkelen op het slagveld".
Ook NAVO-baas Jens Stoltenberg benadrukte dat drones voor Oekraïne belangrijk zijn. "We moeten ons realiseren dat de oorlog in Oekraïne een uitdaging is omdat het een combinatie is van een soort van Eerste Wereldoorlog-loopgravenoorlog met daarnaast de moderne technologie van de 21e eeuw, waaronder drones."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
6 uur geleden