Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog

NAVO zet extra in op hulp aan Oekraïne met drone-oorlog

BRUSSEL (ANP) - De NAVO moet extra inzetten op de levering van drones aan Oekraïne en zich niet alleen richten op traditionele wapenleveringen, zoals granaten. Dat heeft de nationale veiligheidsadviseur van de Verenigde Staten, Jake Sullivan, gezegd na afloop van een overleg van veiligheidsadviseurs op het NAVO-hoofdkwartier.

Oekraïne kondigde eerder deze week aan dat het land een apart legeronderdeel opricht dat zich specialiseert in oorlogvoering met drones. Zo kunnen mankracht en mensenlevens worden gespaard.

De NAVO moet zich bij de ontwikkeling van de eigen defensie-industrie volgens Sullivan uiteraard "niet alleen richten op basismateriaal zoals 155mm-granaten, maar ook op de moderne technologie zoals we die zich zien verder ontwikkelen op het slagveld".

Ook NAVO-baas Jens Stoltenberg benadrukte dat drones voor Oekraïne belangrijk zijn. "We moeten ons realiseren dat de oorlog in Oekraïne een uitdaging is omdat het een combinatie is van een soort van Eerste Wereldoorlog-loopgravenoorlog met daarnaast de moderne technologie van de 21e eeuw, waaronder drones."

Meer uit Buitenland

Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

2 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

3 uur geleden
Europese ministers willen meer gesprekken met Iran

GENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.

4 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.

4 uur geleden
Israëlische legerchef waarschuwt voor langdurige oorlog met Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.

6 uur geleden
Spaanse koning wijst juist op noodzaak NAVO en sterkere defensie

BRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.

6 uur geleden
President Roemenië benoemt na lange onderhandelingen premier

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.

6 uur geleden