
NAVO wil volgend jaar top in Turkije, daarna in Albanië
BRUSSEL (ANP) - De volgende NAVO-top is volgend jaar in Turkije en de daaropvolgende in Albanië. De leiders van de NAVO-landen nemen hierover naar verwachting komende week een besluit op hun top in Den Haag.
Vorig jaar was al afgesproken dat Turkije na Nederland gastland zou zijn. Maar sommige lidstaten vroegen zich af of het wel verstandig was om in 2026 opnieuw een top te beleggen. Dat gebeurde voorheen ook niet ieder jaar. Sinds het aantreden van Donald Trump als president van het belangrijkste NAVO-land zijn er zorgen dat een bijeenkomst van de leiders kan ontsporen en het bondgenootschap kan schaden.
Toch zullen Trump en zijn 31 collega's komende woensdag afspreken volgend jaar in Turkije weer bijeen te komen, blijkt volgens NAVO-diplomaten uit de ontwerpslotverklaring voor de top. Daarna zou Albanië de beurt krijgen. Het officiële besluit is aan de leiders, maar niemand lijkt erop tegen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenAT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.
16 uur geleden