Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO waarschuwt voor ondermijning na uitlatingen Trump

NAVO waarschuwt voor ondermijning na uitlatingen Trump

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Elke suggestie dat NAVO-bondgenoten elkaar niet zouden verdedigen, ondermijnt de veiligheid van het bondgenootschap en brengt Amerikaanse en Europese soldaten in gevaar, stelt NAVO-chef Jens Stoltenberg. Hij reageert op uitlatingen van de Amerikaanse ex-president Donald Trump dat NAVO-landen voldoende moeten dokken als ze bescherming willen.

Volgens Stoltenberg zal elke aanval op de NAVO worden beantwoord met een "eensgezind en krachtig antwoord." Hij verwerpt daarmee de opmerking van Trump dat NAVO-bondgenoten die niet genoeg betalen, niet worden geholpen bij een aanval. Een van de kernpunten van de NAVO is dat een aanval op één lid als aanval op alle leden wordt beschouwd.

Maar volgens Trump, die weer president wil worden, mag Rusland "doen wat het maar wil" met NAVO-landen die minder aan defensie uitgeven dan de door het bondgenootschap afgesproken richtlijn van 2 procent van het bruto binnenlands product. Op een verkiezingsbijeenkomst benadrukte hij dat onder zijn leiding de Verenigde Staten die landen niet zal helpen. Het Witte Huis noemt de uitspraken van Trump "verwerpelijk en losgeslagen".

Meer uit Buitenland

Rechter beperkt mogelijkheid DOGE om data Financiën te bekijken

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de toegang van Elon Musks overheidsefficiëntiewerkgroep DOGE tot gevoelige overheidsgegevens voorlopig beperkt. Nog maar twee mensen mogen meekijken met de betalingen van het ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Trump gaat decreet tekenen voor sancties tegen ICC

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat donderdag nog een decreet tekenen om sancties in te stellen tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC), meldt een functionaris van het Witte Huis. Trump is boos op het strafhof in Den Haag omdat dat een arrestatiebevel heeft uitgevaardigd voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

4 uur geleden
VS ontkennen volgende week vredesplan Oekraïne te presenteren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is niet van plan om volgende week op de Veiligheidsconferentie in München een vredesplan voor Oekraïne te presenteren. Oekraïnegezant Keith Kellogg ontkende tegenover Newsmax TV eerdere berichtgeving van persbureau Bloomberg dat hij in Duitsland verschillende bondgenoten zou inlichten over het plan.

5 uur geleden
Panama trekt zich terug uit handelsprogramma China

PANAMA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Panama trekt zich formeel terug uit een Chinees project om handel te stimuleren, dat internationaal bekendstaat als het Belt and Road Initiative. Dat maakte de Panamese president José Raúl Mulino bekend nadat zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had geklaagd dat China feitelijk de controle heeft over het belangrijke Panamakanaal.

6 uur geleden
Geeuwend Belgisch parlement bij marathondebat regeringsplannen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Geeuwen, de slaap uit de ogen wrijven en zichtbaar zuchten; dat was en is te zien in het Belgische parlement waar sinds woensdagochtend 10.00 uur non-stop wordt gedebatteerd over de plannen van het nieuwe kabinet-De Wever. Na meer dan 28 uur is het einde nog niet in zicht.

7 uur geleden
Santorini getroffen door zwaardere aardbeving

ATHENE (ANP/AFP) - Het Griekse eiland Santorini is opgeschrikt door de zwaarste aardbeving van de afgelopen dagen. Die had een kracht van 5.2 en vond woensdagavond plaats. Ook donderdag bleef de grond trillen.

8 uur geleden
Trump claimt dat miljarden zijn gestolen bij USAID

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zonder bewijs te leveren, gesteld dat het er op lijkt dat miljarden dollars zijn gestolen bij overheidsdiensten als USAID, de dienst voor ontwikkelingshulp. Trump stelde in een bericht op Truth Social dat veel van het geld is gebruikt om de "nepnieuwsmedia" om te kopen zodat er positief zou worden bericht over zijn politieke tegenstanders, de Democraten.

9 uur geleden