NAVO waarschuwt voor ondermijning na uitlatingen Trump
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Elke suggestie dat NAVO-bondgenoten elkaar niet zouden verdedigen, ondermijnt de veiligheid van het bondgenootschap en brengt Amerikaanse en Europese soldaten in gevaar, stelt NAVO-chef Jens Stoltenberg. Hij reageert op uitlatingen van de Amerikaanse ex-president Donald Trump dat NAVO-landen voldoende moeten dokken als ze bescherming willen.
Volgens Stoltenberg zal elke aanval op de NAVO worden beantwoord met een "eensgezind en krachtig antwoord." Hij verwerpt daarmee de opmerking van Trump dat NAVO-bondgenoten die niet genoeg betalen, niet worden geholpen bij een aanval. Een van de kernpunten van de NAVO is dat een aanval op één lid als aanval op alle leden wordt beschouwd.
Maar volgens Trump, die weer president wil worden, mag Rusland "doen wat het maar wil" met NAVO-landen die minder aan defensie uitgeven dan de door het bondgenootschap afgesproken richtlijn van 2 procent van het bruto binnenlands product. Op een verkiezingsbijeenkomst benadrukte hij dat onder zijn leiding de Verenigde Staten die landen niet zal helpen. Het Witte Huis noemt de uitspraken van Trump "verwerpelijk en losgeslagen".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
2 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
4 uur geleden