NAVO vergoot aanwezigheid in Kosovo met 600 Britse militairen
BRUSSEL/LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer 600 Britse soldaten zullen worden ingezet in Kosovo, meldt de NAVO. Ze zijn afkomstig van een reservetroepenmacht die het Verenigd Koninkrijk beschikbaar stelt aan KFOR, de strijdmacht die de NAVO in Kosovo inzet om het hoofd te bieden aan de gespannen situatie in de regio. In het noorden van Kosovo vielen zondag zwaarbewapende Serviërs de Kosovaarse politie aan, waarbij een agent omkwam.
Eerder zondag werd al bekend dat de militaire alliantie extra troepen naar Kosovo zou sturen. De NAVO-vredesmissie "vergroot zijn aanwezigheid en stelt zich actiever op in Noord-Kosovo en langs de grens met Servië", zei een NAVO-medewerker. Nu is bevestigd dat het om 600 Britse troepen gaat. Volgens de Verenigde Staten trekt Servië veel troepen en zwaar wapentuig samen aan de grens.
Vredesmilitairen van NAVO-missie KFOR bewaken sinds 1999 de rust in Kosovo. De voornamelijk etnisch Albanese inwoners vochten zich eind jaren negentig los van Servië. De afgelopen jaren werd de missie afgebouwd, maar nu de toestand weer grimmiger wordt is dat gekeerd. Na rellen in mei, waarbij ook NAVO-militairen gewond raakten, stuurde het bondgenootschap ter versterking al zo'n 500 Turkse militairen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens vijf landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
4 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
5 uur geleden