NAVO vergoot aanwezigheid in Kosovo met 600 Britse militairen
BRUSSEL/LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer 600 Britse soldaten zullen worden ingezet in Kosovo, meldt de NAVO. Ze zijn afkomstig van een reservetroepenmacht die het Verenigd Koninkrijk beschikbaar stelt aan KFOR, de strijdmacht die de NAVO in Kosovo inzet om het hoofd te bieden aan de gespannen situatie in de regio. In het noorden van Kosovo vielen zondag zwaarbewapende Serviërs de Kosovaarse politie aan, waarbij een agent omkwam.
Eerder zondag werd al bekend dat de militaire alliantie extra troepen naar Kosovo zou sturen. De NAVO-vredesmissie "vergroot zijn aanwezigheid en stelt zich actiever op in Noord-Kosovo en langs de grens met Servië", zei een NAVO-medewerker. Nu is bevestigd dat het om 600 Britse troepen gaat. Volgens de Verenigde Staten trekt Servië veel troepen en zwaar wapentuig samen aan de grens.
Vredesmilitairen van NAVO-missie KFOR bewaken sinds 1999 de rust in Kosovo. De voornamelijk etnisch Albanese inwoners vochten zich eind jaren negentig los van Servië. De afgelopen jaren werd de missie afgebouwd, maar nu de toestand weer grimmiger wordt is dat gekeerd. Na rellen in mei, waarbij ook NAVO-militairen gewond raakten, stuurde het bondgenootschap ter versterking al zo'n 500 Turkse militairen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
5 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse ambassadeur in de VS, Peter Mandelson, heeft gevoelige informatie doorgespeeld aan zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein. Dat blijkt uit een eerste onderzoek naar de documenten die de Amerikaanse overheid heeft vrijgegeven omtrent Epstein. Volgens de woordvoerder van de Britse premier Keir Starmer ging de informatie over de financiële crisis van 2008 en "de daaropvolgende officiële activiteiten om de economie te stabiliseren".
11 minuten geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.
1 uur geledenTROMSØ (ANP) - Het Arctische gebied is niet langer "een rustig hoekje op de kaart, maar de frontlinie van de wereldwijde machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas in het Noorse Tromsø. De dreiging van de Verenigde Staten om Groenland in te nemen onderstreept "deze simpele realiteit", zei Kallas dinsdag op een conferentie over de Arctische grenzen.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.
2 uur geleden