NAVO stuurt speciale gezant naar Oekraïne
BRUSSEL (ANP/DPA) - Er komt een speciale gezant van de NAVO in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat hebben de lidstaten besloten. De functionaris zal zich bezighouden met de coördinatie van de politieke en praktische steun van de NAVO op de grond.
De missie loopt vooruit op een NAVO-top van 9 tot 11 juli in Washington. Daar praten de lidstaten over een plan om de militaire hulp aan Oekraïne in zijn oorlog tegen Rusland in NAVO-verband te coördineren, in plaats van onder leiding van de Amerikanen in een contactgroep.
De NAVO is al tien jaar aanwezig in Kyiv met een verbindingskantoor en heeft er al sinds de jaren negentig een informatie- en documentatiecentrum. Deze vertegenwoordigingen hebben contact met Oekraïense ministeries en streven politieke dialoog en praktische samenwerking met Oekraïne na.
De nieuwe NAVO-functionaris moet onder meer toezien op de training van Oekraïense militairen in NAVO-landen. Deze missie anticipeert op de uitslag van de Amerikaanse verkiezingen. Als Donald Trump die wint, komt de Amerikaanse steun aan Oekraïne tegen Rusland op losse schroeven te staan.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
3 uur geleden