Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-strijdmacht in Kosovo wil geen Servische troepen toelaten

NAVO-strijdmacht in Kosovo wil geen Servische troepen toelaten

ZAGREB (ANP/DPA/RTR) - De door de NAVO aangestuurde vredesmacht Kosovo Force (KFOR) heeft het Servische verzoek afgewezen om duizend Servische troepen in Kosovo in te zetten. Dat zei de Servische president Aleksandar Vucic zondag tegen de zender Pink TV.

Vucic had opgeroepen tot stationering van de troepen in Kosovo, een voormalige Servische provincie die zich in 2008 onafhankelijk heeft verklaard, om de spanningen tussen etnische Serviërs en Albanezen in het noorden van Kosovo het hoofd te bieden.

De spanningen ontstonden na de arrestatie van een voormalige politieagent van Servische afkomst op beschuldiging van het aanzetten tot aanvallen op ambtenaren van de verkiezingscommissie. Daarop wierpen Serviërs op een tiental plekken in de regio barricades op en blokkeerden de toegangswegen naar twee grensovergangen naar Servië.

Hernieuwde spanningen

Dit weekend waren er hernieuwde spanningen, dit keer in het zuiden van Kosovo, nadat een soldaat buiten dienst van de Kosovaarse veiligheidstroepen nabij de stad Strpce op Servische burgers had gevuurd. Daarbij raakten een man en een 11-jarige jongen gewond. De man zit vast op verdenking van poging tot doodslag.

De afwijzing van het Servische verzoek door de 3800 man sterke NAVO-vredesmacht, die sinds 1999 onder VN-mandaat in Kosovo opereert, komt niet als een verrassing.

Meer uit Buitenland

WSJ: VS voeren aanvallen uit op Iraans eiland Qeshm

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een reeks "discrete, beperkte aanvallen" uitgevoerd op het Iraanse eiland Qeshm en omliggende gebieden nabij de Straat van Hormuz. Dat meldt The Wall Street Journal (WSJ).

4 uur geleden
VS: volgende week trilaterale gesprekken met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten brengen op 10 en 11 november delegaties uit Oekraïne en Rusland samen in Abu Dhabi, zo laat de Amerikaanse gezant Steve Witkoff weten. Op sociale media schrijft hij dat de nieuwe gesprekken in Abu Dhabi gaan over "veiligheidsafspraken voor na de oorlog, de-escalatie, humanitaire maatregelen en het beëindigen van de oorlog".

5 uur geleden
Aantal burgerdoden door aanval Rusland op Oekraïens dorp loopt op

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen maandag op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker 26 mensen om het leven gekomen. Eerder op maandag sprak president Volodymyr Zelensky op X nog over achttien doden.

6 uur geleden
Rechter: Californië beslist zelf over check rond stembiljetten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet niet langer van Californië eisen om enkele duizenden stembiljetten in die staat niet mee te tellen bij de Congresverkiezingen. Dat heeft een federale rechter in Washington, James Boasberg, besloten. Volgens de rechter is het niet aan de regering om "eenzijdig haar voorkeursprocedures" op te leggen aan staten. In de Verenigde Staten zijn staten grotendeels zelf verantwoordelijk voor het organiseren van de stembusgang.

8 uur geleden
Zelensky waarschuwt voor Russische aanvallen tijdens midterms

KYIV (ANP) - De Oekraïense president vreest dat de aandacht die uitgaat naar de Amerikaanse parlementsverkiezingen deze week, de midterms, de aandacht zal afleiden van de oorlog tegen zijn land. In zijn dagelijkse videotoespraak aan Oekraïners zegt het staatshoofd dat Rusland dat momentum kan aangrijpen om aanvallen uit te voeren op zijn land. Zelensky zegt daarbij over informatie te beschikken dat Rusland een grootschalige aanval voorbereidt.

9 uur geleden
Merz wil dat president wordt opgevolgd door een vrouw

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de wens uitgesproken dat president Frank-Walter Steinmeier wordt opgevolgd door een vrouw, aldus bronnen binnen zijn partij. De voornamelijk ceremoniële functie is nog nooit door een vrouw bekleed.

10 uur geleden
Ruim 1 miljoen euro ingezameld voor afgebrand stadhuis Limoges

LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.

11 uur geleden