Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO staakt trainingsmissie in Irak

NAVO staakt trainingsmissie in Irak

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft haar trainingsmissies in Irak opgeschort. Dat heeft een woordvoerder van de alliantie zaterdag gezegd, een dag na de aanval van de Verenigde Staten op de Iraanse militaire commandant Qassem Soleimani, die daarbij werd gedood.

De NAVO-missie in Irak, die bestaat uit enkele honderden medewerkers, traint de veiligheidstroepen van het land op verzoek van de regering in Bagdad om de terugkeer van Islamitische Staat te voorkomen.

"De missie van de NAVO wordt voortgezet, maar de trainingsactiviteiten zijn momenteel opgeschort", aldus de woordvoerder. Hij bevestigde ook dat secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO telefonisch met de Amerikaanse minister van Defensie Mark Esper heeft gesproken "naar aanleiding van de recente ontwikkelingen".

Een Amerikaanse defensiemedewerker zei eerder zaterdag dat de Amerikaanse strijdkrachten die de Iraakse troepen helpen in de strijd tegen de jihadisten, hun activiteiten hebben teruggeschroefd.

Meer uit Buitenland

Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

1 uur geleden
Zuid-Koreaanse leider kiest geen kant in conflict China en Japan

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.

1 uur geleden
Europa eens over afschaffing Russische gasimport tegen 2027

BRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.

2 uur geleden
Congresleden VS willen voorkomen dat Trump Venezuela aanvalt

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.

2 uur geleden
Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

5 uur geleden
Amnesty wil onderzoek naar RSF-oorlogsmisdaden opvangkamp Soedan

KHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.

5 uur geleden
Kremlin na gesprekken met VS: vrede in Oekraïne niet dichterbij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.

6 uur geleden