NAVO spreekt beschuldiging Wit-Rusland over troepenopbouw tegen
BRUSSEL/MINSK (ANP/RTR) - De NAVO heeft aantijgingen van de Wit-Russische president Alexander Loekasjenko zondag tegengesproken dat het bezig is met een militaire troepenopbouw bij de westgrens van het land. Maar de NAVO zei de situatie in Wit-Rusland wel nauwlettend in de gaten te houden.
Eerder op zondag zei Loekasjenko dat NAVO-tanks en -vliegtuigen op 15 minuten van de Wit-Russische grens waren opgesteld.
"Er is geen NAVO-opbouw in de regio. De multinationale aanwezigheid van de NAVO in het oostelijke deel van het bondgenootschap vormt voor geen enkel land een bedreiging. Het is strikt defensief, evenredig en bedoeld om conflicten te voorkomen en de vrede te bewaren", zei een NAVO-woordvoerster in een verklaring. Daarin werd Wit-Rusland tevens aangespoord fundamentele vrijheden te eerbiedigen, waaronder het recht op vreedzaam protest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
14 uur geleden