NAVO-oefening in cruciaal gebied voor Baltische staten
KLUSY/SUWALKI (ANP/RTR) - Poolse en andere NAVO-troepen hebben in het uiterste noordoosten van Polen een oefening gehouden. Het oefengebied op circa 250 kilometer ten noordoosten van Warschau heet de Suwalki Corridor. Het is dunbevolkt en er ligt over hemelsbreed 65 kilometer de enige landgrens tussen de Baltische staten en de rest van de NAVO. Ten noordwesten van de corridor ligt de Russische regio Kaliningrad en ten zuidwesten ligt Belarus.
Het Poolse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt dat er 2000 militairen van landmacht en luchtmacht aan de oefeningen hebben meegedaan. Het gebied werd na de Eerste Wereldoorlog, toen er nieuwe staten in Europa ontstonden, na een oorlog tussen Polen en Litouwen uiteindelijk Pools. Na de ineenstorting van de Sovjet-Unie en het lidmaatschap van de drie Baltische staten van de NAVO, is de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie bezorgd dat Estland, Letland en Litouwen geïsoleerd raken als de Suwalki Corridor in Russische of Belarussische handen valt.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
15 minuten geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
7 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
13 uur geleden