Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-landen rond Oostzee overleggen met Rutte over sabotage

NAVO-landen rond Oostzee overleggen met Rutte over sabotage

HELSINKI (ANP) - De NAVO-landen rond de Oostzee beleggen dinsdag een top met NAVO-topman Mark Rutte om de bescherming van hun onderzeese kabels en pijpleidingen te bespreken. Die zijn de afgelopen tijd meermaals doelwit geweest van vermoedelijk sabotage door Rusland.

De top in Helsinki is georganiseerd door Finland en Estland. Behalve Rutte schuiven ook de regeringsleiders van Duitsland, Polen, Zweden, Denemarken, Letland en Litouwen aan, laat de Finse president Alexander Stubb weten. Ook Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) is erbij.

De ingelaste bijeenkomst gaat over "de veiligheid van de Oostzee-regio, in het bijzonder maatregelen die nodig zijn om de onderzeese infrastructuur te beveiligen", zegt Stubb. Het overleg "zal zich richten op het versterken van de aanwezigheid van de NAVO in de Oostzee en het aanpakken van de dreiging die de Russische schaduwvloot vormt". De NAVO kondigde vorige maand al aan versterkingen te sturen om de Oostzee, omringd door NAVO-landen, en ook de toegangsroute tot Russische havens als Sint-Petersburg en Kaliningrad, beter te bewaken.

De Oostzeelanden houden vaak ongeregistreerde oude Russische tankers van de zogenoemde schaduwvloot verantwoordelijk voor het onklaar maken van meerdere stroom- en communicatiekabels op de zeebodem. Dat lijkt steeds vaker te gebeuren.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

2 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

2 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

3 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

6 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

6 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

9 uur geleden