Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-landen rond Oostzee overleggen met Rutte over sabotage

NAVO-landen rond Oostzee overleggen met Rutte over sabotage

HELSINKI (ANP) - De NAVO-landen rond de Oostzee beleggen dinsdag een top met NAVO-topman Mark Rutte om de bescherming van hun onderzeese kabels en pijpleidingen te bespreken. Die zijn de afgelopen tijd meermaals doelwit geweest van vermoedelijk sabotage door Rusland.

De top in Helsinki is georganiseerd door Finland en Estland. Behalve Rutte schuiven ook de regeringsleiders van Duitsland, Polen, Zweden, Denemarken, Letland en Litouwen aan, laat de Finse president Alexander Stubb weten. Ook Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) is erbij.

De ingelaste bijeenkomst gaat over "de veiligheid van de Oostzee-regio, in het bijzonder maatregelen die nodig zijn om de onderzeese infrastructuur te beveiligen", zegt Stubb. Het overleg "zal zich richten op het versterken van de aanwezigheid van de NAVO in de Oostzee en het aanpakken van de dreiging die de Russische schaduwvloot vormt". De NAVO kondigde vorige maand al aan versterkingen te sturen om de Oostzee, omringd door NAVO-landen, en ook de toegangsroute tot Russische havens als Sint-Petersburg en Kaliningrad, beter te bewaken.

De Oostzeelanden houden vaak ongeregistreerde oude Russische tankers van de zogenoemde schaduwvloot verantwoordelijk voor het onklaar maken van meerdere stroom- en communicatiekabels op de zeebodem. Dat lijkt steeds vaker te gebeuren.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

3 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

7 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

8 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

9 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

9 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

10 uur geleden