NAVO-kopstuk roept bedrijven op zich voor te bereiden op oorlog
BRUSSEL (ANP/RTR) - Bedrijven zouden zich moeten voorbereiden op een oorlogsscenario, stelt Rob Bauer, de hoogste militair van de NAVO. Volgens de Nederlandse admiraal moeten ze hun productie en distributie aanpassen om minder afhankelijk te zijn van landen als Rusland en China.
"Als we ervoor kunnen zorgen dat de cruciale diensten en goederen hoe dan ook geleverd kunnen worden, dan is dat een belangrijk onderdeel van onze afschrikking", zei Bauer. Volgens hem worden ook niet-militaire diensten zeer belangrijk in geval van oorlog. Hij wijst ook op de toenemende sabotagepogingen die nu al in Europa te zien zijn en de afhankelijkheid van Russisch gas.
"We dachten een deal te hebben met Gazprom, maar we hadden eigenlijk een deal met meneer Poetin", aldus Bauer. "En hetzelfde geldt voor infrastructuur die in handen van Chinezen is. We hebben eigenlijk een deal met meneer Xi."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
8 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
10 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
12 uur geleden