
NAVO koopt voor ruim 600 miljoen Stingers voor Oekraïne
WASHINGTON (ANP) - De NAVO schaft voor omgerekend nog eens ruim 600 miljoen euro draagbare luchtdoelraketten aan voor Oekraïne, zegt topman Jens Stoltenberg. De bekende Stingers van Amerikaanse makelij zijn hard nodig in Oekraïne om de onophoudelijke luchtaanvallen van Rusland te weerstaan. En NAVO-landen willen ook zelf hun voorraden aanvullen.
De luchtverdediging is een van Oekraïnes belangrijkste kopzorgen en een belangrijk thema op de NAVO-top in Washington die dinsdag begint. De wapenindustrie kan gerust investeren in de wetenschap dat NAVO-lidstaten bij hen zullen blijven kopen, hield Stoltenberg vertegenwoordigers van de branche eerder op de dag voor. "Vandaag nog heeft het inkoopkantoor van de NAVO een nieuw multinationaal contract getekend voor Stinger-raketten ter waarde van bijna 700 miljoen dollar", zei hij.
De wapenindustrie schroeft de productie te traag op, klagen NAVO-defensieministers met enige regelmaat. Stoltenberg verzekert nog maar eens dat NAVO-landen de komende jaren alleen maar meer geld aan hun verdediging zullen besteden. "Er is een goed marktperspectief voor jullie. De markt zal groeien."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Vier reactoren van de kerncentrale van Gravelines in het noorden van Frankrijk zijn stilgelegd omdat er een zwerm kwallen in de koelsystemen zit, aldus exploitant EDF. Het probleem is waarschijnlijk het gevolg van stijgende watertemperaturen door de opwarming van de aarde.
1 minuut geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten hebben in New Delhi topfiguren van de oppositie vastgezet tijdens een onrustig verlopen protestmars naar de kiescommissie. De politie hield demonstranten, onder wie oppositieleider Rahul Gandhi, tegen en voerde ze af in bussen.
2 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De kapitein van de olietanker Eagle S is in Finland aangeklaagd voor zware vernielingen en het verstoren van communicatie als vermeende sabotage voor de Russen. Het schip voer met de kerstdagen 90 kilometer lang met zijn anker over de bodem van de Finse Golf en veroorzaakte daarbij schade aan vijf onderzeese kabels. Ook twee bemanningsleden zijn aangeklaagd.
5 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor het toegeven aan de eisen van de Russische president Vladimir Poetin. Hij is bezorgd dat de Amerikaanse president Donald Trump en Poetin een akkoord kunnen sluiten waarbij Oekraïne grondgebied aan Rusland moet afstaan.
27 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase autoriteiten moeten de straathonden gaan verwijderen uit de hoofdstad. Dat besloot het Indiase Hooggerechtshof nadat zorgen waren ontstaan over de veiligheid van kinderen en andere inwoners.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Miguel Uribe, de Colombiaanse presidentskandidaat die twee maanden geleden tijdens een campagne-evenement werd neergeschoten, is overleden. Dat heeft zijn vrouw bekendgemaakt op sociale media. Uribe werd op 7 juni onder meer twee keer in zijn hoofd geraakt en lag sindsdien in het ziekenhuis. De afgelopen dagen ging hij hard achteruit, melden zijn artsen.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Anas al-Sharif, de journalist van Al Jazeera die zondag in de Gazastrook werd gedood door Israël, had een bericht klaarstaan voor zijn dood. Op zijn X-account staat zijn "laatste boodschap", die hij schreef op 6 april 2025. Hij riep daarin op om Gaza niet te vergeten.
5 uur geleden