NAVO-chef vraagt Georgië om democratische hervormingen
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Jens Stoltenberg vraagt Georgië werk te maken van democratische hervormingen. "We willen dat Georgië de goede kant opgaat, richting meer democratie en welvaart, en dat het een volwaardig lid wordt van de Euro-Atlantische familie", zei Stoltenberg na afloop van een overleg met de NAVO-partner op het hoofdkwartier in Brussel.
In 2008 werd afgesproken dat Georgië lid wordt van het militaire bondgenootschap zodra het aan de toelatingseisen voldoet. Voorlopig zit dat er niet in door de onrustige politieke situatie. Wel prees Stoltenberg de vooruitgang die het land heeft gemaakt op het gebied van cyberveiligheid en crisisbeheer.
De nieuwe Georgische premier Irakli Kobakhidze, nog maar enkele weken in het zadel, wees op "interne en externe uitdagingen" en dat "twintig procent van ons territorium bezet is". In 2008 bezette Rusland delen van Georgië. De NAVO heeft nadien Rusland herhaaldelijk opgeroepen om zich terug te trekken uit de veroverde gebieden, maar dat is niet gebeurd.
Kobakhidze dankte Stoltenberg voor de steun. "De afgelopen jaren heeft de NAVO een belangrijke rol gespeeld bij de versterking van onze defensie." Hij beloofde nieuwe stappen te zetten op het vlak van stabiliteit en de aanpassing van de bewapening aan de NAVO-eisen, zodat het kan blijven meedoen aan gezamenlijke missies.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.
17 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.
32 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Eerder werden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar het schip. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.
1 uur geleden