Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren

NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europese landen moeten fors meer wapens gaan produceren om zich voor te bereiden op decennia van confrontatie, heeft NAVO-chef Jens Stoltenberg gezegd in een interview met Duitse media. Volgens hem moeten we omschakelen van een langzame wapenproductie in vredestijd, zoals nu het geval is, naar een veel snellere productie in een tijd van conflict.

Die opgevoerde productie moet ook leiden tot meer steun aan Oekraïne, zegt Stoltenberg. "Als Poetin wint, is er geen garantie dat Russische agressie zich niet verder zal uitbreiden." Steun verlenen aan Oekraïne en investeren in de eigen capaciteiten is volgens de NAVO-topman de beste verdediging.

"De NAVO streeft niet naar oorlog met Rusland, maar we moeten ons schrap zetten voor mogelijk tientallen jaren van confrontatie", aldus Stoltenberg. Volgens hem is er op dit moment "geen onmiddellijke militaire dreiging tegen een NAVO-lid", maar uit het Kremlin komen wel regelmatig bedreigingen aan lidstaten.

Volgende week houden de defensieministers van de NAVO-lidstaten een bijeenkomst in Brussel. Daar zal de oorlog in Oekraïne centraal staan. Op 24 februari is het precies twee jaar geleden dat Rusland binnenviel in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

28 minuten geleden
Noord-Korea boos dat Zuid-Korea kernonderzeeërs wil bouwen met VS

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.

31 minuten geleden
Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

2 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

5 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

7 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

8 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

9 uur geleden