NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren
BRUSSEL (ANP/AFP) - Europese landen moeten fors meer wapens gaan produceren om zich voor te bereiden op decennia van confrontatie, heeft NAVO-chef Jens Stoltenberg gezegd in een interview met Duitse media. Volgens hem moeten we omschakelen van een langzame wapenproductie in vredestijd, zoals nu het geval is, naar een veel snellere productie in een tijd van conflict.
Die opgevoerde productie moet ook leiden tot meer steun aan Oekraïne, zegt Stoltenberg. "Als Poetin wint, is er geen garantie dat Russische agressie zich niet verder zal uitbreiden." Steun verlenen aan Oekraïne en investeren in de eigen capaciteiten is volgens de NAVO-topman de beste verdediging.
"De NAVO streeft niet naar oorlog met Rusland, maar we moeten ons schrap zetten voor mogelijk tientallen jaren van confrontatie", aldus Stoltenberg. Volgens hem is er op dit moment "geen onmiddellijke militaire dreiging tegen een NAVO-lid", maar uit het Kremlin komen wel regelmatig bedreigingen aan lidstaten.
Volgende week houden de defensieministers van de NAVO-lidstaten een bijeenkomst in Brussel. Daar zal de oorlog in Oekraïne centraal staan. Op 24 februari is het precies twee jaar geleden dat Rusland binnenviel in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
2 uur geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
8 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
12 uur geleden