NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren
BRUSSEL (ANP/AFP) - Europese landen moeten fors meer wapens gaan produceren om zich voor te bereiden op decennia van confrontatie, heeft NAVO-chef Jens Stoltenberg gezegd in een interview met Duitse media. Volgens hem moeten we omschakelen van een langzame wapenproductie in vredestijd, zoals nu het geval is, naar een veel snellere productie in een tijd van conflict.
Die opgevoerde productie moet ook leiden tot meer steun aan Oekraïne, zegt Stoltenberg. "Als Poetin wint, is er geen garantie dat Russische agressie zich niet verder zal uitbreiden." Steun verlenen aan Oekraïne en investeren in de eigen capaciteiten is volgens de NAVO-topman de beste verdediging.
"De NAVO streeft niet naar oorlog met Rusland, maar we moeten ons schrap zetten voor mogelijk tientallen jaren van confrontatie", aldus Stoltenberg. Volgens hem is er op dit moment "geen onmiddellijke militaire dreiging tegen een NAVO-lid", maar uit het Kremlin komen wel regelmatig bedreigingen aan lidstaten.
Volgende week houden de defensieministers van de NAVO-lidstaten een bijeenkomst in Brussel. Daar zal de oorlog in Oekraïne centraal staan. Op 24 februari is het precies twee jaar geleden dat Rusland binnenviel in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
4 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
6 uur geleden