Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren

NAVO-chef vraagt Europese landen om wapenproductie op te voeren

BRUSSEL (ANP/AFP) - Europese landen moeten fors meer wapens gaan produceren om zich voor te bereiden op decennia van confrontatie, heeft NAVO-chef Jens Stoltenberg gezegd in een interview met Duitse media. Volgens hem moeten we omschakelen van een langzame wapenproductie in vredestijd, zoals nu het geval is, naar een veel snellere productie in een tijd van conflict.

Die opgevoerde productie moet ook leiden tot meer steun aan Oekraïne, zegt Stoltenberg. "Als Poetin wint, is er geen garantie dat Russische agressie zich niet verder zal uitbreiden." Steun verlenen aan Oekraïne en investeren in de eigen capaciteiten is volgens de NAVO-topman de beste verdediging.

"De NAVO streeft niet naar oorlog met Rusland, maar we moeten ons schrap zetten voor mogelijk tientallen jaren van confrontatie", aldus Stoltenberg. Volgens hem is er op dit moment "geen onmiddellijke militaire dreiging tegen een NAVO-lid", maar uit het Kremlin komen wel regelmatig bedreigingen aan lidstaten.

Volgende week houden de defensieministers van de NAVO-lidstaten een bijeenkomst in Brussel. Daar zal de oorlog in Oekraïne centraal staan. Op 24 februari is het precies twee jaar geleden dat Rusland binnenviel in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

3 uur geleden
Franse militairen onderweg naar Groenland

PARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.

3 uur geleden
Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

4 uur geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

5 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

6 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

7 uur geleden