NAVO-chef Rutte vindt kritiek van Zelensky op Scholz onterecht
BRUSSEL (ANP/DPA) - NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft meermaals tegen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd dat hij moet stoppen met het bekritiseren van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Rutte vindt de kritiek onterecht, zei hij tegen het Duitse persagentschap dpa.
Zelensky uitte een aantal keren kritiek op Scholz, onder meer omdat de bondskanselier weigert Taurus-langeafstandsraketten te leveren aan Oekraïne. Recent was de Oekraïner ook boos omdat Scholz had gebeld met de Russische president Vladimir Poetin.
"Wat Scholz heeft gedaan is indrukwekkend", weerlegt Rutte de kritiek. "Duitsland geeft nu met 28 miljard euro na de Verenigde Staten de meeste militaire steun aan Oekraïne. Volgens sommige berekeningen zelfs 34 miljard euro. Dat is veel meer dan andere landen, waaronder grote Europese economieën."
Rutte zei wel dat hij persoonlijk een andere beslissing zou nemen als het ging om de levering van de Taurus-raketten, maar dat dergelijke keuzes aan de NAVO-lidstaten zelf zijn.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
10 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
53 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
3 uur geleden