NAVO-chef Rutte vindt kritiek van Zelensky op Scholz onterecht
BRUSSEL (ANP/DPA) - NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft meermaals tegen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd dat hij moet stoppen met het bekritiseren van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Rutte vindt de kritiek onterecht, zei hij tegen het Duitse persagentschap dpa.
Zelensky uitte een aantal keren kritiek op Scholz, onder meer omdat de bondskanselier weigert Taurus-langeafstandsraketten te leveren aan Oekraïne. Recent was de Oekraïner ook boos omdat Scholz had gebeld met de Russische president Vladimir Poetin.
"Wat Scholz heeft gedaan is indrukwekkend", weerlegt Rutte de kritiek. "Duitsland geeft nu met 28 miljard euro na de Verenigde Staten de meeste militaire steun aan Oekraïne. Volgens sommige berekeningen zelfs 34 miljard euro. Dat is veel meer dan andere landen, waaronder grote Europese economieën."
Rutte zei wel dat hij persoonlijk een andere beslissing zou nemen als het ging om de levering van de Taurus-raketten, maar dat dergelijke keuzes aan de NAVO-lidstaten zelf zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
3 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
4 uur geleden