Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef Rutte vindt kritiek van Zelensky op Scholz onterecht

NAVO-chef Rutte vindt kritiek van Zelensky op Scholz onterecht

BRUSSEL (ANP/DPA) - NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte heeft meermaals tegen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd dat hij moet stoppen met het bekritiseren van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Rutte vindt de kritiek onterecht, zei hij tegen het Duitse persagentschap dpa.

Zelensky uitte een aantal keren kritiek op Scholz, onder meer omdat de bondskanselier weigert Taurus-langeafstandsraketten te leveren aan Oekraïne. Recent was de Oekraïner ook boos omdat Scholz had gebeld met de Russische president Vladimir Poetin.

"Wat Scholz heeft gedaan is indrukwekkend", weerlegt Rutte de kritiek. "Duitsland geeft nu met 28 miljard euro na de Verenigde Staten de meeste militaire steun aan Oekraïne. Volgens sommige berekeningen zelfs 34 miljard euro. Dat is veel meer dan andere landen, waaronder grote Europese economieën."

Rutte zei wel dat hij persoonlijk een andere beslissing zou nemen als het ging om de levering van de Taurus-raketten, maar dat dergelijke keuzes aan de NAVO-lidstaten zelf zijn.

Meer uit Buitenland

Duitse muziekproducent Jack White op 85-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.

32 minuten geleden
Cambodja zet 59 bij oplichting betrokken Zuid-Koreanen uit

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.

1 uur geleden
Bronnen: Denemarken probeerde drone uit de lucht te schieten

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.

1 uur geleden
EU-Commissie: dronemuur en sterke oostelijke landsgrenzen urgent

BRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.

1 uur geleden
Israël geeft lichamen van dertig Palestijnen terug aan Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens dertig Palestijnen overgedragen aan de Gazastrook. Daarmee komt het aantal teruggegeven lichamen op 120, aldus het Palestijnse gezondheidsministerie en het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis.

1 uur geleden
Kremlin besluit snel over gevechtspauze rond Zaporizja-centrale

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin overweegt een gevechtspauze rond Zaporizja om reparatiewerkzaamheden te kunnen uitvoeren aan de kerncentrale bij die bezette Oekraïense stad. Dat zegt het hoofd van Ruslands grootste energieproducent Rosatom. Over het al dan niet inlassen van een gevechtspauze wordt mogelijk vrijdag al besloten, aldus Aleksej Lichatsjov.

1 uur geleden
Archeologen vinden een van de oudste dinoskeletten ooit

BUENOS AIRES (ANP) - In het noordwesten van Argentinië is een van de oudste dinosaurusskeletten ooit gevonden. De botten zijn 225 tot 230 miljoen jaar oud. Paleontologen beschrijven de vondst in het wetenschappelijke tijdschrift Nature.

2 uur geleden