NAVO-chef Rutte sprak met Trump over veiligheidskwesties
PALM BEACH (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte is vrijdag afgereisd naar Florida voor een gesprek met de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, bevestigt een woordvoerder. Ze zouden het hebben gehad over "mondiale veiligheidskwesties waar de alliantie mee geconfronteerd wordt".
Vrijdag meldden ingewijden al dat Rutte het Nederlandse regeringsvliegtuig had genomen naar Florida na berichtgeving van De Telegraaf. De NAVO huurt vaker toestellen van lidstaten van het militaire bondgenootschap voor reizen.
De twee spraken elkaar in Palm Beach, waar Trumps landgoed Mar-a-Lago staat. De Republikein is kritisch over de NAVO en heeft tijdens zijn eerste ambtstermijn zelfs gedreigd om de Verenigde Staten terug te trekken uit het verbond. Hij beschouwt het als oneerlijk dat de Amerikanen veel meer betalen aan defensie dan andere landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
8 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
8 uur geleden