Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAVO-chef: Rusland plant grootschalige aanval

NAVO-chef: Rusland plant grootschalige aanval

MÜNCHEN (ANP) - NAVO-chef Jens Stoltenberg verwacht dat het Russische leger een "grootschalige aanval" op Oekraïne gaat uitvoeren. De secretaris-generaal van het militaire bondgenootschap zei dat zaterdag in München waar een veiligheidsconferentie plaatsvindt.

"Alle tekenen wijzen erop dat Rusland een grootschalige aanval op Oekraïne voorbereidt", zei Stoltenberg tegen de Duitse omroep ARD. "We zijn het er allemaal over eens dat de kans op een aanval zeer hoog is."

Volgens hem worden er dan ook geen Russische troepen uit het grensgebied met Oekraïne teruggetrokken, zoals Rusland beweert, maar komen er juist meer bij. Volgens de Noor zijn er ook tekenen dat Rusland probeert te zorgen voor een aanleiding voor een invasie.

In lijn met de verklaring van de ministers van Buitenlandse Zaken van de rijke G7-landen eerder op de dag, roept Stoltenberg Rusland op een diplomatieke oplossing te zoeken.

Meer uit Buitenland

Opnieuw boot van Freedom Flotilla vertrokken richting Gaza

SYRACUSE (ANP/AFP) - Vanaf Sicilië is opnieuw een boot van de Freedom Flotilla vertrokken om de mensen in Gaza van noodhulp te voorzien. Aan boord van de Handala zijn ongeveer vijftien activisten.

36 minuten geleden
NAVO-chef Rutte in Washington op dag van 'belangrijke boodschap'

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt maandag de Amerikaanse president Donald Trump. Oekraïne en zijn Europese bondgenoten kijken met spanning uit naar die dag, omdat Trump een "belangrijke verklaring" over Rusland heeft aangekondigd. Tegelijkertijd voert Trump de dreiging van een handelsoorlog met Europa op.

1 uur geleden
Iraanse president raakte gewond bij Israëlische aanval in juni

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Massoud Pezeshkian is tijdens de twaalfdaagse oorlog met Israël gewond geraakt, schrijft het Iraanse staatspersbureau Fars. Hij liep lichte verwondingen op aan zijn been tijdens een aanval op een gebouw van de Nationale Veiligheidsraad in Teheran.

1 uur geleden
Noord-Koreaanse leider spreekt steun uit voor oorlog Oekraïne

WONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.

3 uur geleden
Gisèle Pelicot krijgt hoogste Franse onderscheiding

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.

4 uur geleden
Nieuw-Caledonië wordt staat binnen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.

16 uur geleden
Overlast door zware regenval in en rondom Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.

16 uur geleden