NAVO-chef: Rusland plant grootschalige aanval
MÜNCHEN (ANP) - NAVO-chef Jens Stoltenberg verwacht dat het Russische leger een "grootschalige aanval" op Oekraïne gaat uitvoeren. De secretaris-generaal van het militaire bondgenootschap zei dat zaterdag in München waar een veiligheidsconferentie plaatsvindt.
"Alle tekenen wijzen erop dat Rusland een grootschalige aanval op Oekraïne voorbereidt", zei Stoltenberg tegen de Duitse omroep ARD. "We zijn het er allemaal over eens dat de kans op een aanval zeer hoog is."
Volgens hem worden er dan ook geen Russische troepen uit het grensgebied met Oekraïne teruggetrokken, zoals Rusland beweert, maar komen er juist meer bij. Volgens de Noor zijn er ook tekenen dat Rusland probeert te zorgen voor een aanleiding voor een invasie.
In lijn met de verklaring van de ministers van Buitenlandse Zaken van de rijke G7-landen eerder op de dag, roept Stoltenberg Rusland op een diplomatieke oplossing te zoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
25 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schrijft de rechtse hardliner.
31 minuten geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
1 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
1 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.
2 uur geleden