NAVO-chef prijst tegemoetkomingen aspirant-lid Zweden aan Turkije
STOCKHOLM (ANP) - Aspirant-NAVO-lid Zweden heeft belangrijke handreikingen gedaan om de bezwaren van Turkije tegen zijn toetreding weg te nemen, vindt NAVO-chef Jens Stoltenberg. Hij wijst erop dat Zweden zijn anti-terreurwetgeving aanpast en wat doet aan het wapenembargo dat nog voor Turkije geldt.
Zweden en buurland Finland willen zich zo snel mogelijk aansluiten bij de NAVO. Binnen de westerse militaire alliantie zijn ze veiliger dan met een neutrale opstelling erbuiten, denken ze sinds de Russische inval in Oekraïne.
Maar Turkije houdt toetreding van vooral Zweden tegen zolang het land niet aan een aantal eisen voldoet. De regering in Ankara wil dat Zweden harder optreedt tegen de Koerdische PKK, die geldt als een terreurorganisatie, en de Gülenbeweging. Ook moeten de Zweedse beperkingen voor wapenhandel met Turkije van tafel, vindt Ankara.
Stoltenberg noemde de Turkse "zorgen" eerder "legitiem". "Ik verwelkom dat Zweden al is begonnen met het wijzigen van zijn antiterreurwetgeving en dat Zweden ervoor zal zorgen dat de wetgeving voor wapenexport de toekomstige status als NAVO-lid met nieuwe verplichtingen aan de bondgenoten zal weerspiegelen", zei de secretaris-generaal op bezoek in Stockholm. "Dat zijn twee belangrijke stappen om de zorgen aan te pakken die Turkije heeft uitgesproken."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
1 uur geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
5 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
5 uur geleden